В Енергодарі окупанти засудили на 14 років працівницю ЗАЕС Лілію Качкарьову

Джерело: Дмитро Орлов

Російські окупанти засудили до 14 років позбавлення волі Лілію Качкарьову — цивільну мешканку Енергодара та співробітницю Запорізької АЕС.

“Напередодні стало відомо, що утворений окупантами так званий “Запорізькій обласний суд” виніс вирок 58-річній мешканці Енергодара, співробітниці ЗАЕС Лілії Качкарьовій. Жінку звинувачено у “державній зраді” за переведення у 2024 році грошових коштів нібито “на підтримку українських збройних формувань”, – повідомив міський голова Енергодару Дмитро Орлов.

За його словами, жінку викрали у грудні 2024 року, а вже у квітні 2025 засудили до 14 років позбавлення волі із відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму.

Орлов каже, що останнім часом росіяни все частіше стали звинувачувати та засуджувати саме жінок — як співробітниць Запорізької АЕС, так і інших підприємств.

“Наразі відомо про понад 20 цивільних енергодарців, яких окупанти тримають у полоні. Регулярно продовжуючи викрадати людей на тимчасово окупованих територіях, катуючи їх та фабрикуючи все нові “кримінальні справи”, російські загарбники вкотре підтверджують свій статус військових злочинців. Практично всі наші громадяни, які лишаються на окупованих територіях, щодня знаходяться під загрозою бути викраденими та ув’язненими росіянами”, – наголошує мер міста.

Російському громадянину, який очолив псевдопатріотичний військовий рух “Юнармія” на окупованій Херсонщині, заочно повідомлено про підозру.

Прокуратура Лос-Анджелеса висунула звинувачення чоловіку, який протаранив автомобілем головні ворота маєтку акторки Дженніфер Еністон у Бель-Ейрі. За даними слідства, він роками переслідував її.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 8 травня. Загалом, від початку доби відбулося 117 бойових зіткнень.

Платформа пам’яті “Меморіал” і бренд артефактів воєнного часу RBTNK створили унікальний артефакт пам’яті – паракордовий браслет із гравіюванням у сталі “Перемагає той, хто пам’ятає”. Кожен, хто придбає браслет, допоможе зберігати історії про тих, хто віддав життя за Україну. 

В Україні спеціалісти “Охматдиту” вперше провели АВО-несумісну трансплантацію печінки чотиримісячному малюку.