Bild: В Естонії військові країн НАТО відпрацьовують відбиття нападу Росії

Джерело: Bild

На території Естонії розпочалися найбільші навчання НАТО Spring Storm, в яких беруть участь близько 16 тисяч військових із країн альянсу, включаючи Велику Британію, Францію та Фінляндію. Навчання моделюють можливий напад Росії на країни Балтії та відпрацьовують сценарії захисту.

Військові поділені на дві сторони: одна виступає у ролі західних сил, інша — у ролі російської армії, додає Bild.

Операції проходять за реальними сценаріями з несподіваними атаками, танками, артилерією, безпілотниками та камуфльованими розвідгрупами. Водночас кожна сторона отримує окремі секретні накази, що робить вчення максимально наближеними до бойових умов.

За словами генерала Індрека Сіреля, командувача естонської частини військ, мета маневрів — захистити Естонію за допомогою сил НАТО.

За моїм сценарієм, я борюся проти збройних сил Російської Федерації, — додав він.

Військові експерти зазначають, що особлива увага на цих навчаннях приділяється швидкій реакції на несподіваний наступ, використання дронів-камікадзе та дій в умовах повної невизначеності.

Зауважимо, нещодавно влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.

Також населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.

Стало відомо, що НАТО планує координувати транспортування великої кількості поранених військовослужбовців від лінії фронту у випадку війни з Росією.

Також президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.

Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek

Додамо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Своєю чергою, голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.

Глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що РФ може атакувати територію НАТО вже за кілька років. Також глава оборонного відомства попередив про гібридну загрозу від Росії. Також міністр заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Дослідники з Китаю дозволили відчути надлюдський зір, створивши контактні лінзи, котрі дозволяють бачити інфрачервоне світло. На відміну від нічних окулярів, нові лінзи не потребують живлення, а через свою прозорість одночасно дозволяють бачити інфрачервоне і звичайне світло.

У травні Європейська Комісія запропонувала ввести новий адміністративний збір у розмірі 2 євро за кожну посилку, що надходить до ЄС з-за меж Союзу, зокрема з Китаю. Це стосується переважно замовлень з онлайн-платформ Temu та Shein, які надсилають товари безпосередньо від виробника до споживача, минаючи посередників та склади.

Адміністрація Дональда Трампа відкликала дозвіл Гарвардського університету на прийом іноземних студентів у межах Програми студентів та обміну (SEVP), різко загостривши протистояння щодо автономії вишу.

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Месенджер Telegram, заснований Павлом Дуровим, у 2024 році вперше вийшов на річний прибуток, заробивши 540 млн доларів. Виручка компанії, яка базується в Дубаї, зросла до 1,4 млрд доларів порівняно з 343 млн доларів у 2023 році.