В окупованому Криму заарештували екскомандира МВС, що брав участь у розгоні Майдану

Джерело: Голос Криму

У тимчасово окупованому Криму ФСБ РФ порушила справу проти Сергія Соломка – колишнього командира спецназу МВС, котрий брав участь у розгоні Майдану та перейшов на бік Росії.

Кримінальну справу порушили проти Сергія Соломко – колишнього начальника спецпризначенців внутрішніх військ МВС України, учасника розгону Євромайдану та зрадника, – зазначили у Telegram-каналі.

Соломка звинувачують у “конфіденційній співпраці з іноземцями”. Зауважується, що його відправили під арешт ще у жовтні 2024 року, кримінальну справу порушила російська ФСБ.

Тоді як у травні 2025 року справу передали до так званого “Верховного суду Криму”. На початку процесу “суддя” ухвалила повернути його “прокурору або слідчому”, позаяк побачила підстави для більш тяжкої кваліфікації.

У медіа припускають, що мовиться про статтю про держзраду.

У 2013 році Сергій Соломко служив у МВС України у званні підполковника. Під час Євромайдану він командував батальйоном 47-го полку спецпризначення “Тигр”. Цей підрозділ належав до внутрішніх військ МВС України та базувався у Криму. У грудні 2013 року його перекинули до Києва для придушення протестів, а в лютому 2014-го повернули на півострів.

Під час анексії Криму він перейшов на бік Росії, заявивши, що “не бачив для себе місця” в українських силових структурах, де, мовляв, “почали верховодити радикальні націоналісти й русофоби”. В Україні його оголосили в розшук за статтями про державну зраду та дезертирство.

На окупованому півострові Соломко став командиром батальйону внутрішніх військ МВС Росії, відповідального за охорону порядку в Сімферополі, і незабаром отримав нагороду РФ.

У липні 2015 року Соломко перевівся на флот і командував дивізіоном катерів у Північнобайкальському окремому навчальному морському загоні в Бурятії. Згодом він служив у мурманській військовій частині № 3798. У 2018 році його оштрафували на 10 тисяч рублів за порушення правил утилізації ртутних ламп і шин у військовій частині.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.