В останній день серпня у небі засяє «Блакитний місяць»

Джерело: CNN
Вночі 31 серпня та під ранок 1 вересня у небі спостерігатиметься повний супермісяць.
Другий повний Місяць за один місяць також відомий як “Блакитний місяць”. Однак не варто очікувати, що він матиме блакитний колір.
Зазвичай повний місяць сходить кожні 29 днів, тоді як більшість місяців у нашому календарі тривають 30 або 31 день, тому місяці і фази місяця не завжди збігаються. Це призводить до того, що блакитний місяць трапляється приблизно кожних 2,5 року, і останній раз це сталося в серпні 2021 року.
Другий серпневий повний місяць також припадає на індуїстське свято Ракшабандхан, яке вшановує зв’язки між братами і сестрами.
Зокрема, разом із супермісяцем в останній день літа також можна побачити появу дуже яскравого Сатурна.
За даними NASA, повний місяць досягнув піка о 21:36 за східним часом увечері 30 серпня, але буде виглядати повним до ранку 1 вересня.
Наприкінці вечірніх сутінків у середу, близько 20:42 за східним часом, яскраве сяйво Сатурна з’явиться приблизно на 5 градусів угорі праворуч від Місяця.
За даними NASA, протягом вечора Сатурн буде рухатися навколо Місяця за годинниковою стрілкою. На найближчій відстані вони будуть мати ширину чотирьох повних місяців.
Сатурн досягнув протистояння 27 серпня, коли Земля перемістилася між ним і Сонцем, що означає, що планета з кільцями знаходиться в найближчій до нашої планети точці своєї орбіти, тому її можна побачити на нашому нічному небі.
За даними EarthSky, обидва повні місяці в серпні можна вважати супермісяцями. Визначення супермісяця можуть відрізнятися, але цей термін зазвичай означає повний місяць, який знаходиться ближче до Землі, ніж зазвичай, і тому виглядає більшим і яскравішим на нічному небі.
Місяць буде на відстані 357 344 кілометрів від Землі, що майже на 28 968 кілометрів ближче, ніж його середня відстань.
За словами деяких астрономів, це явище відбувається, коли Місяць знаходиться в межах 90% від перигею – його найближчого наближення до Землі на орбіті.
Зокрема, супермісяць може відіграти певну роль в урагані “Ідалія”, який, як очікується, досягне суші в середу вранці, посиливши припливи та посиливши штормовий нагін.
Через близькість цього супермісяця до Землі його гравітація матиме сильніший вплив на океани. За словами заступника директора Національного центру ураганів Джеймі Роума, це може збільшити приплив приблизно на фут.
- Космічний телескоп James Webb зробив світлину Кільцевої туманності, розташованої за 2 200 світлових років від Землі. На фото видно, що зірка у цій туманності незабаром стане “білим карликом” або, як ще називають, мертвою зіркою.
- Космічний телескоп James Webb зробив світлину туманності “Кільце” у формі бублика, що знаходиться в сузір’ї Ліри.
- Телескоп James Webb зафіксував галактику Мейзі, яку астрономи визначили як найдавнішу серед усіх відомих у Всесвіті. Вона виникла приблизно через 390 мільйонів років після Великого вибуху.
Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що Україна відкрита до будь-якої форми дипломатії, які можуть принести реальні результати для завершення війни Росії проти України.
У колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона народилася дев’ята дитина — донька на ім’я Поппі Еліза Джозефіна. Про це повідомила його дружина Керрі Джонсон.
Іранський режисер-дисидент Джафар Панахі отримав “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі за трилер “Це був лише нещасний випадок”. Режисеру понад 15 років не дозволяли виїжджати з Ірану.
У Херсонській області через необачні дії дорослих стався вибух у будинку. Внаслідок інциденту загинув 8-річний хлопчик, а ще п’ятеро людей, серед яких двоє дітей, отримали поранення.
Європейські лідери активно шукають способи забезпечити постачання зброї Україні на тлі сигналів, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, відмовляється брати участь у врегулюванні війни. Одним із варіантів є купівля американської зброї з подальшою передачею Україні.