В Румунії включили у шкільну програму вивчення Голокосту та історію євреїв

Джерело: Reuters

Румунія у вівторок, 3 жовтня, оголосила про своє рішення зробити Голокост та історію євреїв частиною шкільної програми, а прем’єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку заявив, що необхідно ознайомитися з темним минулим. 

Румунія була союзником Німеччини у Другій світовій війні до серпня 1944 року, і сотні тисяч євреїв і ромів були вбиті в районах, які вона контролювала.

Держава ЄС вперше визнала свою участь у вбивствах у 2003 році.

“Я належу до тих, хто не соромиться говорити про патріотизм. Проте я вважаю, що для сильної, демократичної нації патріотизм також означає не приховувати темних сторін історії та тих, хто їх творив”, – сказав Чолаку на церемонії з нагоди відзначення нового розділу в історії євреїв і Голокосту.

Законодавець Сільвіу Векслер, президент Федерації єврейських громад Румунії, який ініціював зміну навчальної програми, сказав, що цей розділ був “першим реальним кроком до повної відповідальності за те, що сталося”.

Між 1941 і 1945 роками нацистська Німеччина та її колабораціоністи вбили близько шести мільйонів євреїв по всій окупованій Німеччиною Європі.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.

У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.