В Румунії включили у шкільну програму вивчення Голокосту та історію євреїв

Джерело: Reuters

Румунія у вівторок, 3 жовтня, оголосила про своє рішення зробити Голокост та історію євреїв частиною шкільної програми, а прем’єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку заявив, що необхідно ознайомитися з темним минулим. 

Румунія була союзником Німеччини у Другій світовій війні до серпня 1944 року, і сотні тисяч євреїв і ромів були вбиті в районах, які вона контролювала.

Держава ЄС вперше визнала свою участь у вбивствах у 2003 році.

“Я належу до тих, хто не соромиться говорити про патріотизм. Проте я вважаю, що для сильної, демократичної нації патріотизм також означає не приховувати темних сторін історії та тих, хто їх творив”, – сказав Чолаку на церемонії з нагоди відзначення нового розділу в історії євреїв і Голокосту.

Законодавець Сільвіу Векслер, президент Федерації єврейських громад Румунії, який ініціював зміну навчальної програми, сказав, що цей розділ був “першим реальним кроком до повної відповідальності за те, що сталося”.

Між 1941 і 1945 роками нацистська Німеччина та її колабораціоністи вбили близько шести мільйонів євреїв по всій окупованій Німеччиною Європі.

Дослідження австралійських науковців підтвердило, що отрута медоносних бджіл здатна ефективно знищувати клітини раку молочних залоз менш ніж за 60 хвилин, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.

Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.

Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.