В Румунії включили у шкільну програму вивчення Голокосту та історію євреїв
Джерело: Reuters
Румунія у вівторок, 3 жовтня, оголосила про своє рішення зробити Голокост та історію євреїв частиною шкільної програми, а прем’єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку заявив, що необхідно ознайомитися з темним минулим.
Румунія була союзником Німеччини у Другій світовій війні до серпня 1944 року, і сотні тисяч євреїв і ромів були вбиті в районах, які вона контролювала.
Держава ЄС вперше визнала свою участь у вбивствах у 2003 році.
“Я належу до тих, хто не соромиться говорити про патріотизм. Проте я вважаю, що для сильної, демократичної нації патріотизм також означає не приховувати темних сторін історії та тих, хто їх творив”, – сказав Чолаку на церемонії з нагоди відзначення нового розділу в історії євреїв і Голокосту.
Законодавець Сільвіу Векслер, президент Федерації єврейських громад Румунії, який ініціював зміну навчальної програми, сказав, що цей розділ був “першим реальним кроком до повної відповідальності за те, що сталося”.
Між 1941 і 1945 роками нацистська Німеччина та її колабораціоністи вбили близько шести мільйонів євреїв по всій окупованій Німеччиною Європі.
- У відеогрі Fortnite з’явився новітній музей Голокосту. Гравці можуть мандрувати інтерактивною музейною виставкою й знайти інформацію на різні теми Голокосту.
- Японська прем’єра фільму “Барбі” зазнала додаткових невдач, оскільки онлайн-петиція набрала обертів із закликом до голлівудських студій відмовитися від масового маркетингового руху, який висвітлює ядерний голокост.
- Фінське державне керівництво розглядає можливість на законодавчому рівні заборонити використання радянських та нацистських символів через їхнє “сприяння дискримінації та розпалюванню ненависті”.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Україна повинна вести “реалістичні дискусії” щодо територіальних питань у контексті пошуку шляхів вирішення конфлікту, викликаного російським вторгненням. Таку заяву він зробив під час щорічної зустрічі з французькими послами, де окреслив ключові напрями зовнішньої політики Франції.
На північно-східному узбережжі тимчасово окупованого Криму зафіксовано забруднення мазутом, що потрапив у воду після аварії російських танкерів “Волгонефть”. Масляні плями вже досягли Феодосії, Алушти, Судака, а також пляжів Севастополя. В останньому місті вже оголошено режим надзвичайної ситуації регіонального рівня.
Акторка Демі Мур здобула свій перший “Золотий глобус” у кар’єрі. Знаменитість отримала перемогу в номінації “Найкраща акторка (мюзикл чи комедія)” за головну роль у фільмі “Субстанція”.
Дружина принца Гаррі, герцогиня Сассекська Меган Маркл повернулася в соціальну мережу Instagram – вперше з 2020 року.
Американські вчені працюють над препаратами для продовження життя собак, які, за їхніми прогнозами, можуть знайти застосування й у боротьбі зі старінням людини.