В Україні планують до 2030 року скоротити гендерний розрив в оплаті праці з 18,6% до 13,6%

Джерело: Міністерство економіки України

Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що до 2030 року в Україні планують скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.

Міністерство економіки розробило Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року та презентувало її у травні цього року.

Своєю чергою, 15 вересня уряд ухвалив стратегію та затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2023-2025 роки.

Завдяки імплементації стратегії планується досягти трьох ключових цілей:

  • удосконалити законодавство про рівну оплату праці;
  • сприяти подоланню стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі;
  • створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.

“Наша стратегія також має вимірювальну мету – до 2030 року ми хочемо скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок на 5 в.п., тобто з 18,6% до 13,6%. Після перемоги Україна має стати країною без бар’єрів та без упереджень. Національна стратегія подолання гендерного розриву в оплаті праці – лише один з інструментів переходу нашого суспільства на нові стандарти”, – сказала очільниця Мінекономіки.

За її словами, від травня Міністерство економіки вже почало реалізовувати цю стратегію і досягло перших результатів: 

  • Міністерство економіки підготувало проєкт Трудового кодексу;
  • Партнери — UN Women Ukraine – невдовзі розпочнуть всеукраїнську комунікаційну компанію;
  • Було відновлено перевірки Держпраці;
  • Уряд подав заявку на приєднання до рекомендації Ради ОЕСР щодо забезпечення гендерної рівності у сферах освіти, зайнятості й підприємництва;
  • Міністерство економіки реалізує грантову програму “єРобота”, яка сприяє залученню жінок, у тому числі дружин ветеранів, до розвитку підприємництва. Більшість переможців за програмою складають жінки.

 

Президент Володимир Зеленський розповів, що нині процес військової ротації потребує “удосконалення”. Разом з тим зазначив, що питання демобілізації на сьогодні не передбачено законодавством.

Архип Куїнджі – український художник родом із Маріуполя, чиї пейзажі здобули міжнародне визнання. У своїх роботах митець нерідко зображував Чорне море, Кримські гори, Дніпро та рідне місто. На початку повномасштабного вторгнення росіяни викрали його роботи, що знаходились у Маріуполі, а музей, присвячений життю й творчості митця, зруйнували.
До дня народження Архипа Куїнджі розповідаємо, як маловідомий самоук з України, попри труднощі та невдачі, став всесвітньо визнаним художником.

Лівобережжя Херсонщини залишається однією з найбільш укріплених зон противника – саме тут російські війська закріпилися…

ХАМАС заявив, що восьмеро ізраїльських заручників, які залишалися в полоні, загинули. Ізраїль поки не приймає цю інформацію як остаточне підтвердження. Про це повідомила ізраїльська влада, посилаючись на інформацію, надану терористичною організацією ХАМАС.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко окреслив кілька основних принципів, котрі є безкомпромісними для України: суверенітет, територіальна цілісність, санкції проти РФ, членство в НАТО та ЄС.