В Україні розпочалася програма з навчання жінок-водійок

Джерело: пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури

В Україні стартує пілотний проєкт з підготовки жінок-водійок вантажівок. Мета – розширення професійного потенціалу жінок у сфері перевезень.

Нині географія проєкту охоплює чотири міста: Київ, Тернопіль, Рівне і Хмельницький.

Зауважується, що проєкт фокусуватиметься на утвердженні гендерної рівності в професії та задоволенні потреби на ринку праці у водіях-далекобійниках завдяки залученню жінок.

У межах ініціативи заплановано навчання 100 жінок, які після завершення курсу отримають необхідну кваліфікацію та водійське посвідчення категорії «С» або «СЕ». У межах проєкту заплановано працевлаштування 80 випускниць у компаніях, що активно долучаються до проєкту.

Щонайменше десять компаній, що займаються перевезеннями, вже висловили готовність підтримати ініціативу та надати робочі місця для нових водійок вантажівок.

Сьогодні дефіцит кадрів фіксується у багатьох сферах, перевезення – не виняток. Через повномасштабне вторгнення дефіцит водіїв вантажного транспорту на приватних підприємствах сягає близько 30%. Разом з тим, це одна з надзвичайно важливих професій як для доставки стратегічно важливих вантажів, так і для роботи економіки в цілому, адже логістика орієнтується саме на автомобільний транспорт. Наші водії забезпечують сталість логістичних ланцюгів та безперебійну доставку вантажів. Очікую, що невдовзі до них долучаться більше водійок. Саме для цього ми ініціювали пілотний проєкт з підготовки жінок кермувати вантажівками з можливістю подальшого працевлаштування. Вдячний програмі USAID “Конкурентоспроможна економіка України” за можливість разом реалізовувати важливі для економіки та суспільства проєкти, –заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Serhiy Derkach.

Учасниць проєкту очікує:

  1. Безоплатна можливість набути фахових навичок водіння вантажівки.
  2. Гарантоване працевлаштування для випускниць в приватних компаніях, які спеціалізуються на вантажних перевезеннях .
  3. Менторський супровід протягом усього проєкту від команди професіоналів.
  4. Допомога з адаптацією на новому робочому місці.

Раніше ми повідомляли, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Представництво ООН Жінки в Україні домовились про реалізацію проєкту із навчання жінок-водійок у сфері перевезень пасажирів автобусами.

Також інформували, що в Ірпені автопарк набрав на роботу жінок, аби ті стали водійками маршруток. Причиною цього є нестача чоловіків-водіїв у зв’язку з мобілізацією.

Нещодавно заступниця міністра економіки Тетяна Бережна зауважила, якщо у 2021 році офіційний ринок праці нараховував 11,5 мільйона працівників, то вже у 2023 році ця цифра зменшилася до 9 мільйонів офіційно працевлаштованих.

11 червня, під час засідання, Комітет Верховної Ради з прав людини підтримав законопроєкт про протидію сексизму під час виборів та збалансування представництва жінок та чоловіків у парламенті та місцевих радах.

У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.

Канадський попспівак Джастін Бібер неочікувано для шанувальників представив свій новий музичний альбом під назвою “Swag”.

Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.

Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.

Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.