В Україні скасували графіки відключень світла на 24 вересня
Джерело: Укренерго
У НЕК “Укренерго” поінформували, що 24 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо у вечірні години максимального споживання.
Користуватись потужними електроприладами краще в денні години – з 10:00 до 16:00. Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо з 16:00 до 22:00, – закликали у компанії.
Раніше радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко заявив, що атаку на енергооб’єкти 26 серпня віднесуть до однієї з наймасовіших. Тож нині ситуація в енергетичній сфері України залишається складною після ракетного обстрілу 26 серпня з боку Росії.
Також заступник міністра енергетики Микола Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.
Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.
Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.
Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
Читайте також: Чому діють відключення, що таке черга і скільки годин не буде світла: відповіді «Укренерго»
Також колишній голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що потепління покращить ситуацію зі споживанням електроенергії в країні, однак, не відновить пошкоджені потужності українських електростанцій. Населення закликали не створювати навантаження на енергосистему.
Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.
24 червня Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.
- Уряд додав норму, що відключення електроенергії не стосуватимуться населених пунктів/об’єктів у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією й Білоруссю та у 20-ти кілометрах від прифронтової зони.
- Енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності. АЕС використовують повністю без зауважень.
- Зранку 26 серпня росіяни атакували 15 областей України, застосувавши різні види озброєння. Яка ситуація по регіонах, за посиланням.
- Зранку 26 серпня одним з атакованих енергооб’єктів силами ЗС РФ стала Київська гідроелектростанція (ГЕС), що знаходиться біля міста Вишгород. На відео видно пожежу та руйнування.
- Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що за два роки Росія атакувала українські енергооб’єкти понад 1000 разів.
Радник міністра оборони Сергій “Флеш” Бескрестнов заявив, що росіяни спробували атакувати українське узбережжя кількома безпілотними ударними катерами.
Кіт Ларрі, який живе в резиденції британського прем’єра на Даунінг-стріт із 2011 року, пережив уже шістьох глав уряду та став одним із небагатьох постійних символів британської політики за десять років після референдуму щодо Brexit.
Таліби затримали близько 20 гуманітарних працівників поблизу кордону між Іраном та Афганістаном, оскільки їхні бороди були недостатньо довгими, повідомили три джерела з гуманітарних організацій.
Російські окупанти безпілотником “Молнія” атакували обʼєкт інфраструктури в одному із старостатів Сумської громади. Унаслідок влучання зазнали поранень двоє чоловіків.
Бюро захисту конституції Латвії попередило про новий напрям гібридної агресії з боку Росії, пов’язаний з використанням міжнародних судових механізмів як інструменту політичного тиску.