В Україні вперше затвердили єдині правила перевезення тварин у міжміських автобусах

Джерело: Сергій Деркач/Facebook

В Україні вперше запровадили офіційні правила перевезення домашніх тварин у міжміському автобусному транспорті, повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.

Разом із командою Міністерство розвитку громад та територій України та партнерами з UAnimals зробили ще один важливий крок до більш комфортного, безпечного й людяного транспорту – затверджено правила перевезення тварин у автобусах. Вперше. Такі правила – нарешті є, – зазначив Деркач.

За його словами, до цього часу єдиних вимог щодо перевезення тварин не існувало: рішення приймали водії та перевізники на власний розсуд, що створювало плутанину та стрес як для пасажирів, так і для тварин.

Нині нові правила передбачають:

  • Малі тварини (до 10 кг) — коти, собаки, птахи та гризуни — можуть подорожувати в контейнерах або сумках із абсорбувальним дном. Їх дозволено розміщувати на руках, під сидінням або на окремому місці (за наявності додаткового квитка).
  • Собаки середнього й великого розміру (10–45 кг) — перевозяться на підлозі автобуса, з підстилкою та в наморднику. Обов’язково потрібно викупити місце поруч із власником.
  • Собаки понад 45 кг — перевозяться відповідно до індивідуальних правил перевізника, у спеціально обладнаному транспорті.
  • Собаки-поводирі — подорожують безоплатно, поруч із людиною, яку супроводжують.

Усім тваринам має бути оформлений належним чином ветеринарний паспорт.

Ці правила – не лише про тварин. Вони про гуманність, безпеку, взаємну повагу. І ще один крок до того, щоб транспорт в Україні ставав європейським – не лише за технікою, а за сенсами, – додав заступник міністра.

Зауважимо, у березні у мережі обговорювали історію нацгвардійця Валерія і його службового лабрадора Ермі, які їхали в тамбурі “Інтерсіті” з Києва до Чернігова.

Коментуючи інцидент, в УЗ зіслалися на те, що саме в “Інтерсіті”, за правилами, не можна перевозити тварин, вищих за 45 сантиметрів у холці. Відповідне правило діє не через умовну небезпеку, а саме через нестачу місця на пасажирських багажних місцях і дискомфорт для самих тварин.

Невдовзі представники компанії відреагували на інцидент, зазначивши, що є затверджені Мінінфраструктури правила перевезення тварин, яких компанія має дотримуватися.

Водночас в “Укрзалізниці” погодилися, що правила вже застаріли й запевнили, що команда працює над розв’язання цього питання.

Згодом пресслужба Нацгвардії додала, що військовослужбовець добровільно стояв у тамбурі, оскільки не хотів порушувати правил, а чекати купейного вагона, де можна їхати з лабрадором, не мав часу.

UAnimals позначили у дописах про цю історію понад тисячу разів, тож представники організації одразу звернули увагу.

Раніше Міністерство внутрішніх справ України офіційно дозволило перебування у сховищах з тваринами. Власники розміщуватимуться в окремих приміщеннях укриттів. Тепер недопуск в укриття з твариною є порушенням.

Відповідним наказом внесли зміни до документа МВС, що діяв із 2018 року.

  • У Святошинському районі Києва двох дітей не впустили до укриття під час тривоги. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
  • У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
  • Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.
  • Київський притулок для тварин “Носики” звернувся до містян із закликом допомогти заспокоїти собак після ранкового ракетного обстрілу міста.
  • Після тривалої подорожі з України до парку Оксуа у Франції прибули лев і дві левиці. Левиць рятували з лінії фронту на Донеччині, а лев Атлас мусив переїхати через постійні обстріли Київщини.

Фронтмен Judas Priest Роб Гелфорд загорнувся в український прапор і вклонився натовпу під час туру Scorpions, присвяченого 60-річчю гурту.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Інавгурація новообраного глави Польщі Кароля Навроцького відбудеться 6 серпня. Церемонію складання присяги проведуть під час спільного засідання Сейму та Сенату.

Перший раунд переговорів стосовно припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС у Катарі завершився безрезультатно, повідомили поінформовані палестинські джерела.

Яремчанський міський суд визнав одного з чоловіків, котрий бив коня у Буковелі, винним у жорстокому поводженні з твариною. Втім, суддя обмежився мінімальним штрафом у 3 400 гривень. Окрім того, тварину вирішили не вилучати.