В ЄС набула чинності заборона на імпорт російських алмазів

Джерело: Financial Times

1 січня в Європейському Союзі набула чинності заборона на імпорт з Росії непромислових природних і синтетичних алмазів, а також ювелірних прикрас з діамантами.

Протягом року поступово запроваджуватиметься ембарго на обіг каменів.

Зауважимо, країни G7 заборонили імпорт російських алмазів з 1 січня та ввели поетапне ембарго на торгівлю камінням протягом 2024 року згідно з угодою, спрямованою на обмеження одного з небагатьох провідних російських експортних товарів, яких все ще не торкнулися західні санкції.

18 грудня Рада ЄС погодила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв’язку з продовженням повномасштабної війни Росії проти України. Наголошується, що ці заходи завдають додаткового удару по здатності глави РФ Володимира Путіна вести війну, націлюючись на важливі сектори російської економіки та ускладнюючи обхід санкцій ЄС.

12-й пакет блоку забороняє прямий і непрямий імпорт, купівлю або передачу алмазів з Росії, а також вводить нову заборону на імпорт скрапленого нафтового газу.

У листопаді Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7.

Вже 20 грудня в РФ зреагували на ухвалений Радою ЄС дванадцятий пакет санкцій, заявивши, що їм “не становитиме труднощів” обійти західні обмеження.

Експорт алмазів у 2022 році приніс Росії близько $4 млрд.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.