В ЄС задіяли музейні танки для підготовки українських військових
Джерело: Reuters
Європейські країни залучили до навчань українських військових старі радянські танки, збережені в музеях. Їх використовують для відпрацювання тактик, які часто використовують російські війська.
Голова Командування спеціальної підготовки ЄС генерал-лейтенант Андреас Марлоу повідомив, що ці музейні машини допомагають військовим зрозуміти, де слід бути особливо обережними. Зокрема через те, що в закинутій техніці можуть встановлюватися міни-пастки.
Для максимально реалістичних умов підготовки німецькі військові облаштували польові бази за російськими стандартами, включно з траншеями. У Німеччині інструктори з 17 країн підготували близько 18 тисяч українських військових, навчаючи їх використовувати високотехнологічні системи ППО, снайперським й медичним навичкам, а також управлінню дронами.
Європейський Союз, який організував місію у 2022 році, продовжив її на два роки для підтримки українських військових у протистоянні російській агресії. Частина навчань присвячена вивченню типових російських траншейних систем, побудованих за фіксованою схемою.
Інструктори також використовують сучасні тренажери та високотехнологічні манекени для медичної підготовки українців. Окрему увагу приділено навчанню виявлення й протидії ворожим дронам.
- Міністр оборони України Рустем Умєров під час зустрічі з делегацією Комітету з питань політики та безпеки ЄС повідомив скільки українських військових пройшли навчання в ЄС.
- З 24 жовтня у застосунку “Армія+” запущено сервіс онлайн-навчання для українських військовослужбовців.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.