В Євросоюзі тимчасовим захистом користуються понад 4,3 млн українців — держстат ЄС

Джерело: держстат ЄС

Кількість українських переселенців у Європі збільшується — понад 4,3 мільйона українців вже скористалися тимчасовим захистом у країнах ЄС.

Головними напрямками міграції українських переселенців є:

  • Німеччина, де отримали захист понад 1,25 мільйона осіб (29% від загальної кількості в ЄС);
  • Польща, де захист отримали майже 954 тисячі осіб (22,1%);
  • Чехія, де тимчасовий захист отримали понад 373 тисяч осіб (8,7%).

Найбільше зростання кількості українських біженців зафіксовано у таких країнах:

  • Німеччина (+15 285; +1,2%);
  • Чехія (+3 705; +1,0%);
  • Іспанія (+2 255; + 1,2%).

У листопаді найбільше українців виїхали до Німеччини, Чехії та Нідерландів. Проте у грудні спостерігалась зменшена кількість переселенців у таких країнах, як Польща, Франція та Італія.

Понад 98% тих, хто отримав тимчасовий захист, мають громадянство України. За статевою ознакою, жінки становлять 46,2% отримувачів захисту, діти — 33,2%, а повнолітні чоловіки — 20,6%.

Польща активізувала свою військову авіацію 25 грудня у зв’язку з масованою атакою з боку Росії на територію України.

Уночі та вранці у середу, 25 грудня, російські війська чотири рази обстріляли прикордонні райони та населені пункти Сумської області.

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.

24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.