В Євросоюзі тимчасовим захистом користуються понад 4,3 млн українців — держстат ЄС

Джерело: держстат ЄС

Кількість українських переселенців у Європі збільшується — понад 4,3 мільйона українців вже скористалися тимчасовим захистом у країнах ЄС.

Головними напрямками міграції українських переселенців є:

  • Німеччина, де отримали захист понад 1,25 мільйона осіб (29% від загальної кількості в ЄС);
  • Польща, де захист отримали майже 954 тисячі осіб (22,1%);
  • Чехія, де тимчасовий захист отримали понад 373 тисяч осіб (8,7%).

Найбільше зростання кількості українських біженців зафіксовано у таких країнах:

  • Німеччина (+15 285; +1,2%);
  • Чехія (+3 705; +1,0%);
  • Іспанія (+2 255; + 1,2%).

У листопаді найбільше українців виїхали до Німеччини, Чехії та Нідерландів. Проте у грудні спостерігалась зменшена кількість переселенців у таких країнах, як Польща, Франція та Італія.

Понад 98% тих, хто отримав тимчасовий захист, мають громадянство України. За статевою ознакою, жінки становлять 46,2% отримувачів захисту, діти — 33,2%, а повнолітні чоловіки — 20,6%.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.