Вчені зі станції «Академік Вернадський» розповіли про температурні аномалії в Антарктиці

Джерело: Національний антарктичний науковий центр у Facebook

16 липня на українській антарктичній станції “Академік Вернадський” зафіксували значне підвищення максимальної добової температури. Температура зросла на понад 8 градусів – з -4,2°С до 4,5°С, що є надзвичайною аномалією для цієї пори року в Антарктиді.

Температура залишалася плюсовою протягом майже двох діб – 16-17 липня, супроводжуючись дощем та мокрим снігом. Подібні температурні аномалії були також зафіксовані на британській станції “Розера”, розташованій на 300 км південніше “Вернадського”.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Вчені пояснюють ці аномалії явищем “атмосферної ріки” – вузької смуги з високою концентрацією атмосферної вологи, яка переносить теплі повітряні маси з тропіків у полярні регіони. Це явище спричинило стрибок температури на станції.

Потепління в Антарктиці має серйозні наслідки, зокрема прискорення танення льодовиків, що може призвести до опріснення прибережних вод і руйнування екосистем.

За останні п’ять років температури на станції рідко опускалися нижче -10°С. У попередні п’ять років вони часто були нижче -15°С. До 1980-х років зимові температури досягали -30°С, що свідчить про явне потепління в Антарктиді.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.