Ведучий івенту в Одесі перепросив учасницю, яку вигнали за прохання розмовляти українською

Джерело: Букви

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.

Інцидент стався з блогеркою Юлією Карабаджак 15 червня на заході Key Event в Одесі.

На заході розповідали, як стати затребуваним спеціалістом на міжнародному рівні у 2024 році. Спікер надавав інформацію російською мовою. Одна з відвідувачок сказала, що не розуміє мови і попросила розмовляти українською. Він їй відповів: “Ребята, давайте без этого”.

Жінкам заявили, що їх ніхто не змушує залишатися. Спікер наголосив, що йому зручно розмовляти російською. Інші учасники заходу підтримали його оплесками та попросили не заважати. Надалі відвідувачок вивели з зали, аргументуючи це тим, що вони нібито зривають захід.

Ступаєнко, який попросив Юлію залишити захід, спершу, після хвилі негативу, опублікував повідомлення на своїй сторінці в Instagram російською, мовляв, “вийде на зв’язок” для пояснень, а “дєвочка решила просто хайпануть”.

Та вже згодом ведучий записав відео з вибачення.

Я хочу вибачитися за те, що ми недопрацювали. Як організатор, я маю відповідати за такі питання. І повністю несу відповідальність та вибачаюсь перед усіма людьми, яких це зачепило, перед Юлією, з якою у нас сталось непорозуміння, – заявив Ступаєнко.

Він запевнив у своїй проукраїнській позиції, додавши, що тепер розуміє, аби досягти результатів у боротьбі з росіянами, потрібно повністю переходити на українську. Також ведучий пообіцяв проводити заходи державною.

Раніше Юля Карабаджак у своєму Instagram зауважила: “Чи не соромно мені було зривати захід, бо зараз так дуже складно зібрати аудиторію, продати всі квитки? Ні, мені було не соромно. Мені соромно за людей, які продовжують толерувати те, що відбувається, яким дуже комфортно сказати “Мне удобнее говорить по-русски”, а те, що нам не зручно — це мої проблеми”.

Зауважимо, 6 червня на англомовній сторінці ООН у соцмережі Х розмістили допис про “святкування” Дня російської мови. Мовляв, це одна з шести офіційних мов ООН.

Тоді як 10 січня під час виступу у Раді безпеки ООН постійний представник України при ООН Сергій Кислиця наголосив, що члени Радбезу щодня слухають мову війни, якою послуговуються представники російської делегації.

Також у Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини українські громадяни відмовляються послуговуватися російською мовою, через що окупанти планують примусово “підвищувати рівень знань” російської.

У лютому уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що нещодавно з тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося виїхати цивільному подружжю. Вони розповіли про жорстоке ставлення росіян, зокрема жінку окупанти двічі побили лише за українську мову.

В Італії посилилася вулканічна активність й в країні вивергається вже другий вулкан, викидаючи попіл і лаву біля північного узбережжя Сицилії. 

Під час матчу Євро-2024 Португалія-Франція французькі вболівальники вийшли з антиукраїнським плакатом про авіацію України.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 5 липня, на фронті відбулося 119 бойових зіткнень. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку. Також ворог активний на Лиманському і Торецькому напрямках.

Протягом дня, 5 липня, російські війська здійснили 18 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 73 вибухи. 

В лондонському Музеї дизайну в п’ятницю, 5 липня, відкрилась виставка, присвячена 65-річчю Барбі, на якій представлено 250 предметів зі світу Барбі.