Велика Британія вражена успіхами України в Чорному морі та збільшить підтримку – Кулеба

Джерело: МЗС України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів з новопризначеним британським колегою Девідом Камероном заявив, що Велика Британія вражена успіхами України в Чорному морі та збільшить підтримку.

Під час переговорів мовилося про розширення міжнародної коаліції на підтримку “формули миру”, нових шляхів експорту українського збіжжя та надання Україні додаткових озброєнь, зокрема, посилення протиповітряної оборони.

Глава МЗС України висловив вдячність британській стороні за потужну підтримку України та відзначив ключову роль Великої Британії у консолідації зусиль партнерів з підвищення обороноздатності нашої держави і продовженні цієї підтримки до здобуття Україною перемоги над РФ.

“Я особливо вдячний своєму колезі за визнання успіхів України у Чорному морі. Наші військово-морські сили здобули низку перемог, які вражають весь світ, вони відштовхнули російський флот від наших берегів, ми змогли відновити експорт українського збіжжя завдяки зокрема підтримці Великої Британії. Під час цього візиту ми також погодили дуже чіткий перелік наступних кроків, які український і британський уряд мають зробити, щоб наблизити нашу перемогу”, – заявив Дмитро Кулеба.

Очільники зовнішньополітичних відомств також обговорили сприяння експорту українського зерна, відвідавши Одеський торговельний порт.

Девід Камерон підтвердив рішучість та налаштованість Сполученого Королівства підтримувати Україну на шляху до перемоги над Росією.

“Я особливо радий здійснити свій перший візит у якості державного секретаря у закордонних справах саме в Україну. Я радий бути тут, в Одесі, на чорноморському узбережжі, де українські військово-морські сили показали значущий прогрес у подоланні атак РФ і посиленні контролю над цим важливим морським шляхом. Ми також представили новий інструмент, який покращить страхування кораблів, які використовуватимуть цей морський шлях. Цей крок мати велике значення для отримання Україною прибутків від експорту та її економічного відновлення”, – наголосив Девід Камерон.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.