Велика Британія запровадила нові масштабні санкції проти «тіньового флоту» РФ
Джерело: пресслужба уряду Великої Британії
Уряд Великої Британії вніс до списку санкцій ще 30 суден, що є частиною “тіньового флоту” Росії, тим самим збільшивши їх кількість до 73 одиниць.
Це “найбільший пакет санкцій”, введений Лондоном проти танкерів і вантажних суден, що використовуються РФ для обходу нафтового ембарго та інших штрафних заходів, заявив міністр закордонних справ країни Девід Леммі.
Серед іншого до списку внесено судна під російським прапором Anatoly Kolodkin, Antarktika, Belgorod, Bratsk, Georgy Maslov, Kemerovo, Kolomna, Krasnoyarsk, Viktor Bakaev. Крім того, до чорного списку потрапили судна під прапорами Панами, Габона, Сьєрра-Леоне, Ліберії та низки інших країн.
Цим суднам надалі заборонено доступ до британських портів, їх реєстрацію в національному судновому реєстрі припинять. Крім того, капітани та лоцмани можуть отримати припис про затримання танкерів. За даними міністерства закордонних справ та розвитку Великої Британії, половина суден, котрі підпали під санкції, у 2023 році перевезли російську нафту та нафтопродукти на понад 4,3 млрд доларів.
Також до чорного списку внесли російські страхові компанії “АльфаСтрахування” та “Страховий дім ТСК”, котрі звинувачуються у сприянні “тіньовому флоту” РФ.
Нещодавно Британія оголосила нові санкції проти Росії, націлені на “тих, хто підтримує спроби Володимира Путіна примусово депортувати українських дітей і стерти їх українську культурну спадщину”.
- Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.
- Велика Британія має намір звернутися до кількох європейських країн із закликом до дій, спрямованих проти так званого тіньового флоту нафтових танкерів, які Росія використовує для обходу міжнародних санкцій.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.