Велика Британія запровадила нові масштабні санкції проти «тіньового флоту» РФ

Джерело: пресслужба уряду Великої Британії

Уряд Великої Британії вніс до списку санкцій ще 30 суден, що є частиною “тіньового флоту” Росії, тим самим збільшивши їх кількість до 73 одиниць.

Це “найбільший пакет санкцій”, введений Лондоном проти танкерів і вантажних суден, що використовуються РФ для обходу нафтового ембарго та інших штрафних заходів, заявив міністр закордонних справ країни Девід Леммі.

Серед іншого до списку внесено судна під російським прапором Anatoly Kolodkin, Antarktika, Belgorod, Bratsk, Georgy Maslov, Kemerovo, Kolomna, Krasnoyarsk, Viktor Bakaev. Крім того, до чорного списку потрапили судна під прапорами Панами, Габона, Сьєрра-Леоне, Ліберії та низки інших країн.

Цим суднам надалі заборонено доступ до британських портів, їх реєстрацію в національному судновому реєстрі припинять. Крім того, капітани та лоцмани можуть отримати припис про затримання танкерів. За даними міністерства закордонних справ та розвитку Великої Британії, половина суден, котрі підпали під санкції, у 2023 році перевезли російську нафту та нафтопродукти на понад 4,3 млрд доларів.

Також до чорного списку внесли російські страхові компанії “АльфаСтрахування” та “Страховий дім ТСК”, котрі звинувачуються у сприянні “тіньовому флоту” РФ.

Нещодавно Британія оголосила нові санкції проти Росії, націлені на “тих, хто підтримує спроби Володимира Путіна примусово депортувати українських дітей і стерти їх українську культурну спадщину”.

Правоохоронці повідомили про підозру керівнику одного з департаментів Київської міської державної адміністрації у тому, що він незаконно оформив собі інвалідність.

В Міноборони розповіли, як країни допомагають українським військам.

Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.

Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.