Верховний суд США відмовився прискорити розгляд справи про імунітет Трампа
Джерело: CNN
Верховний суд відхилив прохання спецпрокурора Джека Сміта прискорити розгляд справи щодо того, чи має експрезидент США Дональд Трамп імунітет від федерального переслідування за події 6 січня 2021 року, коли його прибічники здійснили напад на Капітолій.
Як розповіли в агентстві, судді, відхиливши запит Сміта, відмовилися фактично обійти апеляційний суд нижчої інстанції, щоб прискорити остаточне рішення щодо кримінальної недоторканності Трампа перед судом, початок якого заплановано на березень.
“Обидві сторони все ще матимуть можливість оскаржити рішення Окружного апеляційного суду округу Колумбія у Верховному суді, але цей крок суду є великою перемогою Трампа, чия стратегія включала в себе затягування кримінальної справи”, – йдеться в матеріалі.
Прокурори занепокоєні, що судовий розгляд цього питання може відкласти початок суду над Трампом після президентських виборів 2024 року.
ДОВІДКОВО. 6 січня 2021 року у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких здобув перемогу Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.
Через інцидент засідання довелося зупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Після перерви в засіданні Конгрес все ж затвердив перемогу Байдена у президентських виборах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.
Унаслідок протестів загинули п’ятеро осіб, серед яких – поліціянти. Півсотні правоохоронців зазнали поранень, декілька офіцерів – важкі. На протестах було затримано близько 70 осіб. Згодом в США розпочалися суди у справі про штурм Капітолію.
- Апеляційний суд США ухвалив рішення, яке дозволяє притягнути Дональда Трампа до цивільної відповідальності за дії натовпу, який здійснив штурм Капітолію 6 січня 2021 року.
- Колишнього ватажка радикального угруповання “Proud Boys” Енріке Тарріо засудили до 22 років позбавлення волі за спробу перешкодити передачі влади від експрезидента США Дональда Трампа переможцю виборів Джо Байдену.
Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Президент Аргентини Хав’єр Мілеї став громадянином Італії. Під час візиту до Рима статус йому офіційно надала прем’єр-міністерка Італії Джорджі Мелоні.
Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.
Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.