Ветеранам виділили 16 млн грн на створення власного бізнесу

Джерело: Урядовий портал

З 10 квітня Кабмін запустив грантову програму для ветеранів, ветеранок та другого з їх подружжя. Згідно з умовами програми вони можуть отримати кошти на розвиток бізнесу в розмірі  від 250 000 грн до 1 млн грн. Сьогодні вже є 41 переможець цієї програми – 20 ветеранів і 21 дружина ветерана, котрі отримали вже 16 млн грн.

Як зауважила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна, рік тому Уряд запустив на підтримку бізнесу низку грантових програм у межах проекту “єРобота”, відтоді переможці вже отримали гранти на суму 4,5 млрд грн.

Взяти участь у грантовій програмі проєкту “єРобота” можна, не виходячи з дому. Кошти на рахунок переможці отримують вже протягом двох тижнів з моменту ухвалення рішення про надання гранту.

Найбільш популярною є програма мікрогрантів (до 250 тис. грн) “Власна справа”. За цією програмою отримано більше ніж 26 000 заявок, визначено майже 6500 переможців та надано грантів на суму близько 1,3 млрд грн. Переможцями буде створено 15 тисяч нових робочих місць.

Зауважується, що на сьогодні регіонами-лідерами, де мешкає найбільше переможців грантових програм, є Львівщина, Київ та Рівненська область.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.