Ветерани отримають 21 млн грн на створення власного бізнесу – Мінекономіки
Джерело: пресслужба Міністерства економіки
9 серпня заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна повідомила, що за підсумками подачі заяв на гранти для ветеранів 13 переможців отримають кошти від держави на створення бізнесу на майже 5 млн грн.
Загалом ж від старту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 54 ветерани та члени їхніх родин – вони отримають гранти на 21 млн грн.
Бережна нагадала, що у квітні уряд розширив програму “Власна справа”, аби надавати фінансову підтримку ветеранам та членам їхніх родин у розвитку підприємництва.
Вони можуть отримати від держави грант від 250 тис. грн до 1 млн грн на започаткування або розширення власного бізнесу. На сьогодні можливістю отримати такі гранти скористались вже 54 наших захисники та захисниці, а також члени їхніх родин на загальну суму 21 млн грн, 17 із них вже отримали кошти на свої рахунки та мають можливість реалізовувати свої бізнес-проєкти, – пояснила вона.
Зауважується, що нині серед 13 переможців, зокрема дев’ять – учасники бойових дій, четверо – члени родин ветеранів. У Мінекономіки додали, що вісім переможців запросили грант до 250 тис. грн, четверо – до 500 тис. грн, один – до 1 млн грн.
На грантові кошти планується, зокрема, відкрити кафе, кав’ярню, пекарню, приватний лікарський кабінет, магазин вживаних речей, парк атракціонів для дітей просто неба і дитячу ігрову кімнату, службу таксі, розширити послуги медичного центру, СТО, збільшити обсяги компанії, що займається пошиттям дитячого одягу.
Заявки на отримання гранту подаються через портал “Дія” разом із бізнес-планом.
- 16 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив вдячність міжнародним партнерам, котрі від початку 2023 року виділили більш як 23 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету.
- Кабінет міністрів України виділив понад 140 мільйонів гривень на виплату допомоги українцям, які повернулися з полону, та родинам тих, хто досі перебуває в полоні.
- У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали громадян долучатися до створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, зокрема працівників освітньої та медичної галузей.
- Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
Агентство із захисту даних Італії оштрафувало компанію-власницю ChatGPT OpenAI на €15 мільйонів та зобовʼязало провести 6-місячну кампанію в італійських медіа, щоб підвищити обізнаність людей про роботу ChatGPT, зокрема про збір даних користувачів для навчання алгоритмів.
Міністр внутрішніх справ Туреччини Алі Єрлікая повідомив, що понад 25 000 сирійців повернулися з Туреччини до Сирії після повалення режиму Башара Асада.
Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.
Президент США Джо Байден оголосив, що він пом’якшує вироки 37 з 40 осіб, які перебувають у федеральній камері смертників, замінивши покарання на довічне ув’язнення.
Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.