Від початку повномасштабної війни понад 1300 дітей евакуйовано на лікування за кордон
Джерело: МОЗ України.
Від початку повномасштабної війни Росії проти України триває медична евакуація для постраждалих українців до закордонних клінік. Відтак, загалом евакуйовано понад 1 300 дітей на лікування до клінік Європи.
Такі евакуаційні рейси організовано у межах тісної співпраці Міністерства охорони здоров’я з міжнародними партнерами, зокрема Єврокомісією, ВООЗ, урядом Польщі та інших країн.
Крім того, МОЗ завдяки партнерству з КНП “Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр” (Львів), БФ “Таблеточки” та St. Jude Children’s Research Hospital у межах реалізації програми SAFER Ukraine евакуюють українських дітей з онкологічними та онкогематологічними хворобами на лікування в США, Канаду та європейські країни.
За даними МОЗ, загалом завдяки взаємодії вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон майже 4 тисячі українців, серед яких понад 1 300 – діти з онкологічними захворюваннями та травмами.
Відповідно до затверджених критеріїв, евакуйованими на лікування до закордонних клінік можуть бути діти і дорослі зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, онкологічною патологією, а також захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування, якщо його доступність наразі значно обмежена.
У відомстві наголосили, що медична евакуація та транспортування громадян здійснюється безоплатно, адже всі видатки за лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають пацієнтів.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
- Дерматовенерологічна гвардія України запустила вебдодаток “Derm Guard”. У ньому військові та їхні родини можуть отримати безоплатну лікарську допомогу.
- У Києві успішно пересадили серце 4-річного хлопчика 6-річній дівчинці.
- Українському військовому нарощують 17 сантиметрів кістки для того, щоб зберегти ногу після того, як він отримав осколкове поранення під час боїв на Донеччині.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.