Відомі ліки для схуднення і від діабету Ozempic збільшують ризик рідкісної форми сліпоти

Джерело: CNN

Нове дослідження виявило, що пацієнти, які приймають препарати Ozempic або Wegovy для лікування діабету та ожиріння, можуть зазнати підвищеного ризику сліпоти. У медичному журналі JAMA Ophthalmology написали, що цей діагноз має назву неартеріїтична передня ішемічна нейропатія зорового нерва (NAION). Це може призвести до раптової втрати зору на одне око.

Зазначимо, Ozempic став відомим завдяки TikTok і зіркам Голлівуду. Цей препарат дійшов і до України під гаслом того, що він регулює апетит, підсилює відчуття ситості та наповненості шлунку, зменшуючи відчуття голоду. Причиною цього є зниження рівня глюкози в крові.

Медики з американської лікарні Mass Eye and Ear провели дослідження серед пацієнтів, які приймали семаглутид (активний інгредієнт у цих препаратах). Вони встановили, що ці люди мали значно вищий ризик розвитку NAION, особливо в перший рік прийому препаратів.

Цей стан вважається рідкісним – згідно зі статистикою, до 10 зі 100 000 осіб можуть зазнати його у загальній популяції. Проте дослідження показало збільшену частоту випадків серед пацієнтів, що приймали семаглутид.

Компанія Novo Nordisk, виробник цих препаратів у США, наголошує, що зараз недостатньо даних для встановлення прямого причинно-наслідкового зв’язку між семаглутидом і NAION.

За словами представника Управління з продовольства і медикаментів США (FDA), агенція постійно переглядає нову інформацію про потенційні ризики лікарських засобів, таких як семаглутид. Лікарі радять пацієнтам, які приймають ці препарати, консультуватися з офтальмологами щодо можливих ризиків і переваг лікування.

Хоча на цей момент прямий причинно-наслідковий зв’язок між семаглутидом і NAION не встановлено, попри це, дослідники і лікарі радять бути уважними і моніторити стан зорового здоров’я при використанні цих препаратів.

  • Із 367 біомедичних методів лікування, випробуваних на тваринах під час тисяч досліджень, напрочуд низька частка – лише 5% – врешті-решт отримала схвалення американського Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів (FDA), для використання на людях. Зоозахисники закликали змінити методи досліджень, аби унеможливити страждання лабораторних тварин.

В Україні триває 865-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 550 тисяч осіб.

Лікарі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні прооперували 6-річну дівчинку та дістали з її шлунка кілограм волосся.

Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами у Ніжинському районі Чернігівської області.

В Одеській області лікарі врятували життя 11-місячному хлопчику, який упав у вигрібну яму і був ушпиталений у важкому стані.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, ймовірно, прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори щодо війни Росії проти України. Зокрема його зусилля спрямовані на підрив європейської підтримки України.