Військова перевага армії РФ в Україні починає зникати – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

За кілька місяців російська армія змогла досягти лише незначних успіхів в Україні, поки в України не вистачало запасів озброєння. Та зараз, коли ситуація змінюється, це стає проблемою для Володимира Путіна, оскільки перевага його армії зникає.

Зараз, коли США та Європа передали Україні нове озброєння на мільярди доларів, можливості РФ звужуються, навіть попри те, що вони продовжують атакувати ракетами і дронами українські міста та енергооб’єкти.

Намагання РФ відкрити нову ділянку фронті на Харківщині опинилась у глухому куті і цілей Путіна – створення буферної зони – армія РФ не виконала. Зараз ЗСУ завдають російські армії значних втрат навколо Вовчанська.

У 2024 році росіяни змогли захопити Авдіївку на Донеччині ціною кількамісячних боїв та великих втрат. Тепер вже кілька тижнів окупанти прагнуть захопити Часів Яр.

Руслан Пухов, очільник московського Центру аналізу стратегій та технологій вважає, що намагання РФ виснажити Збройні сили України “дуже дорогі та криваві для самої російської армії”.

“Це може призвести до сильного виснаження сил Росії, що, своєю чергою, дасть українцям шанс контратакувати”, – сказав він.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський цього тижня також заявив, що поки Росія посилює атаки на кількох напрямках, Україна має шанси змінити ситуацію на свою користь.

Путін наполягає, що його військові цілі в Україні не змінились і РФ воюватиме, поки не переможе.

У той час як українські офіційні особи підняли тривогу щодо загрози російського прориву під час місяців затримок з поставками зброї США, ЗСУ здебільшого утримували лінію, попри те, що армія РФ переважала їх озброєнням у 10-1.

Та коли США ухвалили допомогу Україні та почали поставки озброєння, баланс вогневої потужності починає змінюватися.

“Україна опинилася в глибокій ямі через затримку і вони викопувалися з цієї ями. Ми бачили, як вони протистояли російському нападу, і в ситуації, яка динамічно розвивається, зброя, яка надходить на поле бою в масштабі та кількості за останні кілька днів і тижнів, мала значення”, – заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван журналістам у вівторок на борту Air Force One.

Країни Європейського Союзу також нарощують допомогу та постачання зброї, щоб підтримати Україну.

Путіну тепер також доводиться миритись з рішенням українських союзників дозволити Україні використовувати їхню зброю для ударів по території РФ,

А вже наступного тижня лідери G7 обговорюватимуть використання заморожених активів Росії для допомоги Україні.

Бен Баррі, старший науковий співробітник відділу сухопутних війн лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень заявив, що ймовірність перемоги РФ цьогоріч значно зменшилась після відновлення постачання озброєння Україні.

“Можливо, Росія має найбільшу кількість солдатів, але багато їх першокласної бронетехніки було знищено, і знадобляться роки, щоб відновити армію до рівня 2022 року”, – сказав він.

Рішення Путіна призначити Андрія Бєлоусова, економіста, міністром оборони минулого місяця замість свого давнього союзника Сергія Шойгу засвідчило потребу Росії вичавити більше з обмежених ресурсів економіки, яка перегрівається, навіть якщо безпрецедентні міжнародні санкції не призвели до колапсу.

Витрати на оборону у відсотках від валового внутрішнього продукту наближаються до рівня, досягнутого в розпал холодної війни у ​​1980-х роках за часів Радянського Союзу, що обмежує здатність Росії продовжувати нарощувати військове виробництво.

Безперечно, обидві сторони стикаються з величезними проблемами, зокрема у вербуванні заміни для вбитих або поранених військових. Президент України Володимир Зеленський підписав новий мобілізаційний закон, який знижує призовний вік, хоча чисельність залишається проблемою для військових.

Кремль сповнений рішучості не повторювати наказ Путіна від вересня 2022 року призвати 300 000 резервістів, мобілізацію, яка похитнула громадську підтримку та спровокувала втечу з країни мільйона росіян. Натомість він покладається на щедру оплату праці та бонуси за контракти, щоб залучити 250 000 новобранців цьогоріч.

Хоча ця політика дозволяє уникнути соціальної напруги всередині Росії через війну, вона навряд чи дозволить армії зібрати достатньо військ для успішного наступу в Україні, вважає Пухов.

“Для справжнього прориву Кремлю знадобилося б набагато більше людей”, — сказав він.

У грудні Путін заявив, що Росія розгорнула в Україні 617 тисяч військових. На зустрічі з іноземними ЗМІ в Санкт-Петербурзі ввечері в середу він, схоже, натякнув, що близько 10 000 російських військових щомісяця гинуть або поранені, стверджуючи, що загальна сума в п’ять разів менша, ніж українські втрати, які він оцінив у 50 000.

Україна відкидає такі оцінки своїх втрат. У лютому Зеленський заявив, що його військові втратили 31 тисячу солдатів з початку війни.

У грудні США назвали кількість убитих і поранених російських військ у 315 000, що становить близько 90% від початкових сил вторгнення. Міністерство оборони Великої Британії минулого тижня підвищило свою оцінку загальних втрат росіян до 500 000 і заявило, що втрати становили 1200 на день у травні.

Росія не перетворила свої переваги на полі бою на серйозні досягнення, тому що її командири “витрачають людську силу, переслідуючи свої цілі, а українські сили ефективні в обороні, коли вони забезпечені людьми та технікою”, – сказала Дара Массікот, старша наукова співробітниця Фонду міжнародного миру.

Заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького відсторонили від виконання обов’язків після того, як він потрапив у скандал через журналістське розслідування.

Збройні сили України уночі 20 та 21 червня уразили низку критичних об’єктів на території Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Росіяни змушували дітей “навчатись” за їхніми правилами, тож батьки вирішили виїхати з власних домівок.

В четвер, 20 червня, на засіданні Вищої ради оборони Румунії оголосили, що нададуть Україні систему протиповітряної оборони Patriot.