Вісім українських пілотів розпочали навчання на F-16 у Данії
Джерело: Reuters
У вівторок, 22 серпня, збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16 у рамках зобов’язань передати Україні літаки.
Вісім пілотів прибули на данську військову авіабазу в Скрідструпі разом із 65 особами, яких навчатимуть технічному обслуговуванню літаків, йдеться у заяві збройних сил Данії.
Греція також візьме участь у підготовці українських пілотів ВПС керувати винищувачами F-16. Данія поставить в Україну 19 літаків F-16.
Раніше Володимир Зеленський, після переговорів з премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте, оголосив, що країна-партнер офіційно передасть ЗСУ 42 винищувачі F-16.
Зауважимо, глави МЗС Данії та Нідерландів підтвердили, що США дали дозвіл на надання Україні американських винищувачів F-16.
- Зранку 20 серпня глава держави Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська розпочали візит до Королівства Нідерланди.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- Колишній Верховний командувач об’єднаних сил НАТО у Європі Філіп Брідлав вважає, що початок навчань українських пілотів на винищувачах F-16 затягується через острах деяких країн провокувати Росію.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.