Ворог вивів у Чорне море три ракетоносії – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на вечір 31 липня ще один підводний човен ворога вийшов на бойове чергування в Чорне море. Загальний залп “Калібрів” може сягати 16 ракет.
Ворог нарощує присутність ракетоносіїв в Чорному морі. Вдень на бойове чергування був виведений надводний та підводний ракетоносії.
Нині рівень ракетної загрози дуже високий.
У пресслужбі закликали бути пильними та свідомими, дослухатися сигналів повітряної тривоги, переходити в укриття.
Сили оборони напоготові, але й наслідки бойової роботи можуть бути небезпечними, — зауважили у повідомленні.
Раніше у Генштабі повідомили, що протягом доби ворог завдав 9 ракетних та 39 авіаційних ударів, здійснив 35 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є загиблі та поранені серед мирного населення, зокрема діти. Руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
У пресслужбі попередили, що ймовірність завдання росіянами ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Глава розвідцентру Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг вважає, якщо Росія зможе поповнити втрати шляхом нового набору до армії, то вона буде здатна продовжувати воювати в Україні ще довго.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що росіяни, ймовірно, використали балістичні ракети для завдання удару по Кривому Рогу.
- 30 липня ворог завдав ударів по с. Шийківка Ізюмського району. Пошкоджено приватний житловий будинок. Загинула жінка 74 років. Поранень зазнали жінка 53 років та 76-річний чоловік.
- Близько 8:30 росіяни обстріляли центр Херсона. Внаслідок атаки загинув працівник міського комунального підприємства.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.