Вперше з початку війни армія РФ втратила в Україні китайські всюдиходи

Джерело: Defence Blog

Кадри, оприлюднені українськими військовими, підтверджують знищення двох всюдиходів китайського виробництва Desertcross 1000-3 поблизу Кринок у тимчасово окупованій Херсонській області, що ознаменувало помітну невдачу для Росії в триваючій війні.

Аналітики наголошують, що втрата цих транспортних засобів означає значне зростання проблем з обладнанням, з якими зіштовхуються російські військові, що спонукає їх звернутися до китайських постачальників для вирішення нагальних операційних потреб.

За даними сайту Oryx, РФ втратила в Україні майже 13 300 одиниць військової техніки, що призвело до серйозних проблем з деякими видами озброєнь. Постачальником дронів-камікадзе став Іран, Північна Корея продала мільйон артилерійських снарядів, а всюдиходи довелося купувати у Китаю.

Одначе, на думку експерта з армії РФ та старшого наукового співробітника Jamestown Foundation Павла Лузіна, Росія могла купити Desertcross, що реалізуються під брендом Aodes, на вторинному ринку без відома виробника Shandong Odes.

Зауважується, що під час свого візиту до КНР глава РФ Путін з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу отримали вичерпну інформацію щодо оперативних можливостей Desertcross 1000-3.

У листопада стало відомо, що показані особисто Путіну під час його поїздки до штабу Південного військового округу у Ростові-на-Дону 10 листопада китайські всюдиходи Desertcross 1000-3 від Shandong Odes Industry вже дістались до передової.

Про це свідчив епізод знятий за допомогою дрону українськими військовими з використанням цієї машини для евакуації поранених. На ньому видно, як з позицій забирають пораненого, але водій наїжджає на евакуаційну команду заднім ходом, можливо через те, що сплутав передачу, інформував Defence.

Враховуючи оприлюднені у РФ дані, загалом станом на середину листопада у розпорядженні ворога вже є 537 одиниць Desertcross 1000-3, а до кінця березня 2024 року має бути закуплено ще 1590 одиниць.

Також була оголошена й ціна цієї машини – 1,58 млн рублів у базовій комплектації та 2,1 млн рублів з доповненнями відповідно до держоборонзамовлення. Тобто Desertcross 1000-3 армії РФ обходиться приблизно о 23,88 тисячі доларів за одну машину, а загальний контракт на них потягнув на 50,8 млн доларів.

Також зауважили, що першими ці машини отримали підрозділи спеціального призначення.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.