Всі російські атомники, які приїздять на ЗАЕС, підпадатимуть під міжнародні санкції – Галущенко

Джерело: Міненерго.

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна фіксує прізвища усіх російських атомників, які приїздять на Запорізьку АЕС, з метою застосування щодо цих осіб міжнародних санкцій.

“Прощення їм не буде. І вони розуміють, що, повертаючись назад в ротацію, вони вже підпадають під санкції просто за фактом свого перебування на електростанції”, – зазначив очільник Міненерго.

Він також наголосив, що в умовах російської окупації ЗАЕС залишається потенційно небезпечним об’єктом навіть у неробочому стані.

Герман Галущенко пояснив, що те, що зараз ЗАЕС не працює, не означає, що відсутня небезпека. Адже у будь-якому разі там в активній зоні зберігається ядерний матеріал. Так само на ЗАЕС є сховище відпрацьованого ядерного палива.

“Будь-який атомний об’єкт – це величезний набір ризиків”, – зазначив міністр.

Також він нагадав, що місія МАГАТЕ дійшла висновку, що росіяни, які розмістили на ЗАЕС своїх військових і військову техніку, порушили всі сім базових стовпів ядерної і радіаційної безпеки.

Міністр зазначив, що за такі дії відповідальність повинні нести не тільки окремі працівники “Росатому”, але і атомна галузь держави-терористки в цілому.

Зауважимо, що кілька країн вже застосували санкції щодо “Росатому”, а такі держави, як Фінляндія і Болгарія, відмовилися від розпочатих раніше проєктів співпраці з російською компанією, не чекаючи офіційних санкцій.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.