Всі російські атомники, які приїздять на ЗАЕС, підпадатимуть під міжнародні санкції – Галущенко

Джерело: Міненерго.

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна фіксує прізвища усіх російських атомників, які приїздять на Запорізьку АЕС, з метою застосування щодо цих осіб міжнародних санкцій.

“Прощення їм не буде. І вони розуміють, що, повертаючись назад в ротацію, вони вже підпадають під санкції просто за фактом свого перебування на електростанції”, – зазначив очільник Міненерго.

Він також наголосив, що в умовах російської окупації ЗАЕС залишається потенційно небезпечним об’єктом навіть у неробочому стані.

Герман Галущенко пояснив, що те, що зараз ЗАЕС не працює, не означає, що відсутня небезпека. Адже у будь-якому разі там в активній зоні зберігається ядерний матеріал. Так само на ЗАЕС є сховище відпрацьованого ядерного палива.

“Будь-який атомний об’єкт – це величезний набір ризиків”, – зазначив міністр.

Також він нагадав, що місія МАГАТЕ дійшла висновку, що росіяни, які розмістили на ЗАЕС своїх військових і військову техніку, порушили всі сім базових стовпів ядерної і радіаційної безпеки.

Міністр зазначив, що за такі дії відповідальність повинні нести не тільки окремі працівники “Росатому”, але і атомна галузь держави-терористки в цілому.

Зауважимо, що кілька країн вже застосували санкції щодо “Росатому”, а такі держави, як Фінляндія і Болгарія, відмовилися від розпочатих раніше проєктів співпраці з російською компанією, не чекаючи офіційних санкцій.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.