Всі російські атомники, які приїздять на ЗАЕС, підпадатимуть під міжнародні санкції – Галущенко

Джерело: Міненерго.

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна фіксує прізвища усіх російських атомників, які приїздять на Запорізьку АЕС, з метою застосування щодо цих осіб міжнародних санкцій.

“Прощення їм не буде. І вони розуміють, що, повертаючись назад в ротацію, вони вже підпадають під санкції просто за фактом свого перебування на електростанції”, – зазначив очільник Міненерго.

Він також наголосив, що в умовах російської окупації ЗАЕС залишається потенційно небезпечним об’єктом навіть у неробочому стані.

Герман Галущенко пояснив, що те, що зараз ЗАЕС не працює, не означає, що відсутня небезпека. Адже у будь-якому разі там в активній зоні зберігається ядерний матеріал. Так само на ЗАЕС є сховище відпрацьованого ядерного палива.

“Будь-який атомний об’єкт – це величезний набір ризиків”, – зазначив міністр.

Також він нагадав, що місія МАГАТЕ дійшла висновку, що росіяни, які розмістили на ЗАЕС своїх військових і військову техніку, порушили всі сім базових стовпів ядерної і радіаційної безпеки.

Міністр зазначив, що за такі дії відповідальність повинні нести не тільки окремі працівники “Росатому”, але і атомна галузь держави-терористки в цілому.

Зауважимо, що кілька країн вже застосували санкції щодо “Росатому”, а такі держави, як Фінляндія і Болгарія, відмовилися від розпочатих раніше проєктів співпраці з російською компанією, не чекаючи офіційних санкцій.

Триває 1160-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 949 тисяч осіб.

Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.

Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.