«Втягувати живіт», щоб виглядати худішим: експерти кажуть, що це спричиняє безліч небезпек для здоров’я

Джерело: New York Post

Люди можуть підсвідомо “втягувати живіт”, щоб створити ілюзію підтягнутого тіла, але експерти кажуть, що це спричиняє безліч небезпек для здоров’я.

За словами доктора Роберта Глаттера, напруження живота та стискання преса може спричинити неефективне дихання та ослаблення тазового дна, що призводить до нетримання сечі та сексуальної дисфункції.

“Хоча спокуса втягувати живіт, щоб виглядати худішим, є привабливою, одним із головних медичних наслідків такої поведінки є обмеження здатності дихати ефективно внаслідок негативного впливу на діафрагму”, — сказав Глаттер.

Він пояснив, що це призводить до того, що діафрагма рухається вгору, а не вниз, що порушує її нормальну функцію. 

“З часом це може призвести до нерегулярного дихання, що призведе до запаморочення та втоми”, – додав він.

Еріка Вайс, експерт з оздоровлення в ISSA Yoga , сказала, що постійне втягування живота викликає проблеми з поставою, а також серйозний біль у спині та шиї.

“Ваш живіт відіграє ключову роль у тому, як ви зберігаєте рівновагу, коли рухаєтеся протягом дня, але якщо ви стискаєте м’язи живота, це означає, що вся ваша енергія спрямовується в одну область, спричиняючи нерівність. [Крім того] ви додатково навантажуєте ключицю та нижню частину шиї, що призводить до болю в шиї, плечах і спині”, — пояснила Вайс.

Вона зазначила, що у довгостроковій перспективі це може навіть змінити викривлення хребта, оскільки м’язи живота скорочуються через підвищену напругу. 

“Багато людей зроблять це, не замислюючись, оскільки на даний момент це майже рефлекс”, — сказала Вайс, описуючи це як поширену проблему.

Глаттер погоджується, розповідаючи що це “дедалі більше стає одержимістю людей у ​​віці 20-30 років”. Він додав, що цієї практики слід обов’язково уникати.

“Це не те, чим люди повинні займатися. І крапка. Це просто не спосіб досягти здорового тіла і може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, якщо це стане звичкою”.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.