Викрадену з окупованої Херсонщини Анну Єльцову росіяни засудили до десяти років колонії

Джерело: ШоТам

На тимчасово окупованій території Херсонської області так званий “суд” російських окупантів засудив 23-річну українку Анну Єльцову до десяти років позбавлення волі. Її звинуватили у “шпигунстві” на користь України.

За версією окупаційної прокуратури, у листопаді 2022 року жителька тимчасово окупованого Генічеського району “збирала інформацію про переміщення російської військової техніки та місця дислокації військових РФ і передавала дані українській розвідці”.

Російські силовики викрали Єльцову з дому, після чого вивезли до окупованого Криму. Весь цей час дівчина перебувала у слідчому ізоляторі Сімферополя.

Протягом майже двох років рідні нічого не знали про її долю, поки у 2024 році російські пропагандисти не оприлюднили відео з її участю, в якому вона під тиском погоджується зі звинуваченнями.

Ані Єльцовій з Херсонщини лише 23 роки, і майже три з них вона перебуває в полоні росіян. Просто за те, що любить Україну. Її мужність і стійкість вражає! Але її історія відома небагатьом, хоча вона гідна того, щоб її знали мільйони. Зробімо разом все, щоб голос Ані був почутий, а її звільнення стало реальністю!, – мовиться у матеріалі.

До окупація Анна Єльцова була студенткою Херсонського державного університету, відкрито підтримувала Україну та висловлювала проукраїнську позицію навіть після захоплення Херсонщини.

Наприкінці листопада 2022 року росіяни викрали студентку за доносом місцевої колаборантки. Причетною до викрадення вважають так звану очільницю села Агаймани Іванівської громади Генічеського району Галину Костенко.

Додамо, станом на травень 52 молоді кримчани стали жертвами політично мотивованих переслідувань з боку окупаційної влади Криму, 32 з них — представники корінного кримськотатарського народу.

Додамо, у Монреалі відбулася Міністерська конференція з людського виміру Формули миру. Її учасники ухвалили спільне комюніке, яке включає зобов’язання повернути всіх полонених і депортованих українців.

Учасники конференції погодилися посилити співпрацю України з партнерами та міжнародними організаціями, щоб розв’язати гуманітарні питання та забезпечити дотримання Женевських конвенцій.

Один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українців додому. Також із допомогою посередників запропоновано створити механізми, які дадуть українцям у Росії змогу отримувати консульські послуги.

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі назвала країни, що взяли на себе конкретні зобов’язання щодо повернення в Україну депортованих дітей і полонених. Згідно з офіційними даними, за час повномасштабної війни росіяни насильно вивезли з України близько 20 тисяч дітей. Наразі точна кількість депортованих українських дітей невідома.

Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Станом на 24 листопада 2023 року до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей.  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.

Читайте також: В РФ створили систему «перевиховання» незаконно депортованих українських дітей

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.