Вже передано майже 11 тисяч листів між українськими військовополоненими та їхніми рідними

Джерело: Національне інформаційне бюро

За даними Національного інформаційного бюро, вже передано майже 11 тисяч листів між українськими військовополоненими та їхніми близькими.

З серпня 2022 року до України передано 2 785 листів від українських полонених захисників та захисниць їхнім рідним і 8 133 листів полоненим від їхніх близьких.

Зазначимо, що листування гарантується статтею № 71 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Правила написання кореспонденції розробило Національне інформаційне бюро, яке працює при Мінреінтеграції.

Доставку листів в обидві сторони організовує Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Наразі йдеться про тих військовополонених, статус яких підтверджений МКЧХ.

Інструкція щодо написання листів військовополоненим:

Згідно з ІІІ Женевською конвенцією військовополоненим дозволено як надсилати, так й одержувати листи й поштові картки.

Національне інформаційне бюро за посередництва МКЧХ допоможе військовополоненим та їх родинам налагодити зв’язок.

Листи – це важливий зв’язок із зовнішнім світом військовополонених. Дотримання нижче описаних правил збільшує ймовірність того, що ваші рідні чи близькі, які перебувають у полоні, зможуть отримати листи.

  • Згідно з Женевськими конвенціями держава-одержувач має право цензурувати листи, тому рекомендуємо зміст листів робити політично нейтральними, не надавати оцінку військовим діям чи політичній ситуації, а також не передавати інформацію, що може нашкодити українським військовим.
  • У листах можна написати про сімейні новини, вкласти дитячі малюнки і всіляко підтримувати військовополоненого.
  • Не слід у листах повідомляти ваше місце проживання, номери телефонів, електронні адреси, інші дані, які можуть бути використані для ідентифікації осіб. Адресу проживання слід зазначати лише на зовнішньому конверті.
  • Важливо правильно підписати та запакувати ваш лист. Це пришвидшить та спростить передання листа вашій близькій людині.

Правила пакування та підписання листа:

Для відправлення листа вам слід підготувати два конверти: внутрішній (меншого розміру) та зовнішній (більшого розміру). Ретельно слідуйте правилам підписання листа.

Росіяни поцілили безпілотниками по багатоповерхівках в Харкові, внаслідок чого постраждали 17 осіб, серед них – діти.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.