WSJ: Байден погодився на жорсткішу імміграційну політику для схвалення допомоги Україні

Джерело: The Wall Street Journal

Президент США Джо Байден, ймовірно, погодився на посилення імміграційної політики, аби домогтися схвалення республіканців допомоги Україні.

Імміграційна угода, яка розробляється в Сенаті, обмежить можливість мігрантів просити притулок на південному кордоні. Поступка Білого дому, за словами деяких джерел, свідчить про те, що “зрушення вправо” президента Байдена щодо міграції як кандидата 2020 року стало переламним у його тривалій політичній кар’єрі.

Угода, в обмін на нову військову допомогу для України та Ізраїлю, вже зіштовхується з великими труднощами на Капітолійському пагорбі, оскільки республіканці Палати представників висувають жорсткіші вимоги.

Одначе, попри це, у WSJ стверджують, що домовленість має великі шанси.

Джо Байден 17 січня зустрівся з лідерами Конгресу, закликавши їх ухвалити законопроєкт про нацбезпеку який, зокрема, передбачає допомогу Україні.

На зустрічі у Білому домі буди присутні керівництво Конгресу, голови та високопосадовці Палати представників і Сенату з питань розвідки, збройних сил і асигнувань, а також комітетів Сенату з міжнародних відносин і комітетів із закордонних справ Палати представників.

Основне питання зустрічі – обговорення нагальної потреби продовження підтримки України.

Зауважимо, президент США назвав захист України, Ізраїлю та інших партнерів від зовнішньої агресії одним з найголовніших досягнень Сполучених Штатів Америки у 2023 році.

Стояли на захисті наших союзників і партнерів в Ізраїлі, Україні та по всьому світу, а також зміцнювали наші альянси по всьому світу, – зауважив Байден у документі, в якому перелічив основні досягнення своєї адміністрації за рік, що минув.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Німецький збройовий концерн  Rheinmetall передав Збройним силам України 20 бойових машин піхоти Marder. Їх планували доставити ще наприкінці третього кварталу 2024 року (у вересні).

Президент України Володимир Зеленський вислухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. За підсумком зустрічі він розповів, що солдатів з КНДР застосують в боях найближчими днями.

У ніч проти 25 жовтня Сили оборони знищили російську радіолокаційну станцію зенітно-ракетного комплексу “Бук-М2” та уразили “Бук-М3”. 

Окупанти вранці обстріляли Борову на Харківщині, загинула людина.