WSJ: Байден погодився на жорсткішу імміграційну політику для схвалення допомоги Україні

Джерело: The Wall Street Journal

Президент США Джо Байден, ймовірно, погодився на посилення імміграційної політики, аби домогтися схвалення республіканців допомоги Україні.

Імміграційна угода, яка розробляється в Сенаті, обмежить можливість мігрантів просити притулок на південному кордоні. Поступка Білого дому, за словами деяких джерел, свідчить про те, що “зрушення вправо” президента Байдена щодо міграції як кандидата 2020 року стало переламним у його тривалій політичній кар’єрі.

Угода, в обмін на нову військову допомогу для України та Ізраїлю, вже зіштовхується з великими труднощами на Капітолійському пагорбі, оскільки республіканці Палати представників висувають жорсткіші вимоги.

Одначе, попри це, у WSJ стверджують, що домовленість має великі шанси.

Джо Байден 17 січня зустрівся з лідерами Конгресу, закликавши їх ухвалити законопроєкт про нацбезпеку який, зокрема, передбачає допомогу Україні.

На зустрічі у Білому домі буди присутні керівництво Конгресу, голови та високопосадовці Палати представників і Сенату з питань розвідки, збройних сил і асигнувань, а також комітетів Сенату з міжнародних відносин і комітетів із закордонних справ Палати представників.

Основне питання зустрічі – обговорення нагальної потреби продовження підтримки України.

Зауважимо, президент США назвав захист України, Ізраїлю та інших партнерів від зовнішньої агресії одним з найголовніших досягнень Сполучених Штатів Америки у 2023 році.

Стояли на захисті наших союзників і партнерів в Ізраїлі, Україні та по всьому світу, а також зміцнювали наші альянси по всьому світу, – зауважив Байден у документі, в якому перелічив основні досягнення своєї адміністрації за рік, що минув.

Питання мобілізаційного віку та підготовки українських військових обговорювалося під час зустрічей віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної з посадовцями Європейського Союзу в Брюсселі. Вона повідомила, що ця тема зменшення мобілізаційного віку до 18 років була порушена з огляду на її актуальність у публічному просторі.

У Запоріжжі кількість загиблих внаслідок російського удару 10 грудня зросла до дев’яти осіб.

У 2024 році Україна досягла рекордних показників у галузях агропромислового комплексу. Зокрема, експорт цукру на рівні близько 700 тис тонн. Це стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року.

В тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд ДНР” виніс вирок дев’ятьом військовослужбовцям ЗСУ.

Питання про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років порушувалося на зустрічах посадовців Європейського союзу з українською делегацією.