WSJ: Байден погодився на жорсткішу імміграційну політику для схвалення допомоги Україні

Джерело: The Wall Street Journal

Президент США Джо Байден, ймовірно, погодився на посилення імміграційної політики, аби домогтися схвалення республіканців допомоги Україні.

Імміграційна угода, яка розробляється в Сенаті, обмежить можливість мігрантів просити притулок на південному кордоні. Поступка Білого дому, за словами деяких джерел, свідчить про те, що “зрушення вправо” президента Байдена щодо міграції як кандидата 2020 року стало переламним у його тривалій політичній кар’єрі.

Угода, в обмін на нову військову допомогу для України та Ізраїлю, вже зіштовхується з великими труднощами на Капітолійському пагорбі, оскільки республіканці Палати представників висувають жорсткіші вимоги.

Одначе, попри це, у WSJ стверджують, що домовленість має великі шанси.

Джо Байден 17 січня зустрівся з лідерами Конгресу, закликавши їх ухвалити законопроєкт про нацбезпеку який, зокрема, передбачає допомогу Україні.

На зустрічі у Білому домі буди присутні керівництво Конгресу, голови та високопосадовці Палати представників і Сенату з питань розвідки, збройних сил і асигнувань, а також комітетів Сенату з міжнародних відносин і комітетів із закордонних справ Палати представників.

Основне питання зустрічі – обговорення нагальної потреби продовження підтримки України.

Зауважимо, президент США назвав захист України, Ізраїлю та інших партнерів від зовнішньої агресії одним з найголовніших досягнень Сполучених Штатів Америки у 2023 році.

Стояли на захисті наших союзників і партнерів в Ізраїлі, Україні та по всьому світу, а також зміцнювали наші альянси по всьому світу, – зауважив Байден у документі, в якому перелічив основні досягнення своєї адміністрації за рік, що минув.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.