WSJ: Байден погодився на жорсткішу імміграційну політику для схвалення допомоги Україні
Джерело: The Wall Street Journal
Президент США Джо Байден, ймовірно, погодився на посилення імміграційної політики, аби домогтися схвалення республіканців допомоги Україні.
Імміграційна угода, яка розробляється в Сенаті, обмежить можливість мігрантів просити притулок на південному кордоні. Поступка Білого дому, за словами деяких джерел, свідчить про те, що “зрушення вправо” президента Байдена щодо міграції як кандидата 2020 року стало переламним у його тривалій політичній кар’єрі.
Угода, в обмін на нову військову допомогу для України та Ізраїлю, вже зіштовхується з великими труднощами на Капітолійському пагорбі, оскільки республіканці Палати представників висувають жорсткіші вимоги.
Одначе, попри це, у WSJ стверджують, що домовленість має великі шанси.
Джо Байден 17 січня зустрівся з лідерами Конгресу, закликавши їх ухвалити законопроєкт про нацбезпеку який, зокрема, передбачає допомогу Україні.
На зустрічі у Білому домі буди присутні керівництво Конгресу, голови та високопосадовці Палати представників і Сенату з питань розвідки, збройних сил і асигнувань, а також комітетів Сенату з міжнародних відносин і комітетів із закордонних справ Палати представників.
Основне питання зустрічі – обговорення нагальної потреби продовження підтримки України.
Зауважимо, президент США назвав захист України, Ізраїлю та інших партнерів від зовнішньої агресії одним з найголовніших досягнень Сполучених Штатів Америки у 2023 році.
Стояли на захисті наших союзників і партнерів в Ізраїлі, Україні та по всьому світу, а також зміцнювали наші альянси по всьому світу, – зауважив Байден у документі, в якому перелічив основні досягнення своєї адміністрації за рік, що минув.
- Сполучені Штати припинили надання військової допомоги Україні. Вона відновиться лише після схвалення Конгресом США нового фінансування.
- Результати опитування Університету Монмута показали, що рейтинг схвалення діяльності президента США Джо Байдена досяг рекордно низького рівня. Зокрема лише 34% схвалюють його роботу в Білому домі.
- Та вже згідно з опублікованим 10 січня опитуванням Reuters/Ipsos, 35% американців проголосували б за чинного президента США Джо Байдена, такий самий відсоток тих, хто має намір проголосувати за його суперника-республіканця Дональда Трампа.
- Близько 65% американців вважають, що Сполучені Штати мають й надалі надавати військову підтримку Україні, котра обороняється від повномасштабного нападу Росії.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.
Міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі розкритикував рішення регіональної влади провести концерт за участю Валерія Гергієва, диригента й соратника очільника Кремля Володимира Путіна.
Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.