Японія передала Україні техніку для навчання в цифрових освітніх центрах
Джерело: Міністерство освіти і науки України
Представники Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) передали Україні частину обладнання для навчання, яке згодом спрямують до областей, щоб технічно оснастити цифрові освітні центри.
Зокрема, японські партнери передали 85 генераторів та 1 700 планшетів для дев’яти областей: Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської, Запорізької, Луганської та Сумської. Невдовзі обладнання надійде до областей та надалі буде передано до цифрових освітніх центрів.
Ноутбуки й мережеві пристрої планують доставити на початку березня 2024 року. Згодом також передадуть принтери, проєктори, зарядні станції, інтерактивні панелі, 3D-принтери та набори робототехніки.
Загалом протягом 2024 року в межах домовленостей між JICA та МОН буде оснащено 85 цифрових освітніх центрів для забезпечення їхньої сталої роботи в громадах та містах, де немає доступу до очного навчання.
“Ми продовжуємо розбудовувати мережу цифрових освітніх центрів. На сьогодні маємо понад 165 просторів, упродовж кількох місяців планується відкрити ще 85. Насамперед центри мають бути оснащені якісною технікою для онлайн-навчання, тому підтримка від японського уряду є надзвичайно важливою. Це передусім стосується ноутбуків та планшетів, а також генераторів для безперебійного доступу дітей до інтернету. Один такий центр — це доступ до навчання кільком сотням дітей, які не мають власних гаджетів, чиї школи зруйновані або не працюють через безпекову ситуацію”, — прокоментував Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
JICA надає допомогу МОН у межах субпроєкту “Невідкладне покращення обладнання для надання освітніх послуг” та Японської грантової допомоги з Програми екстреного відновлення. На цей субпроєкт японський уряд виділив приблизно 10 мільйонів доларів США.
Мережу цифрових освітніх центрів МОН почало розвивати з партнерами з кінця 2022 року. Нині понад 165 таких центрів функціонують у 17 областях України.
- 23 січня в Лондоні на базі Європейського банку реконструкції та розвитку запустили роботу Коаліції девайсів. Коаліція девайсів – це об’єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів, що забезпечує девайсами українських учнів і вчителів, які змушені провадити освітній процес онлайн.
- Україна отримала першу тисячу ноутбуків, планшетів і телефонів у межах кампанії “Laptops for Ukraine”.
- Україна отримала нову масштабну партію техніки від міжнародних партнерів, яку використають для підключення інтернету в укриттях та облаштування кабінетів інформатики в українських школах.
Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.
Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.
У Святвечір, 24 грудня, окупанти обстріляли Кривий Ріг. Внаслідок удару по житловому будинку загинув чоловік.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 грудня. Кількість бойових зіткнень з початку доби зросла до 179.
Україна отримала 1 мільярд доларів із запланованих 20 мільярдів, які будуть виділені Сполученими Штатами шляхом доходів від заморожених російських активів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.