Японські вчені виявили мікропластик у хмарах
Джерело: AL Jazeera
Дослідники з Японії підтвердили, що мікропластик присутній у хмарах, де він, ймовірно, впливає на клімат у ще не повністю вивчений спосіб.
У дослідженні, опублікованому в журналі Environmental Chemistry Letters, японські вчені піднялися на гори Фудзі та Ояма (Японія), щоб зібрати воду з туману, який огортає вершини, а потім застосували передові методи візуалізації до зразків, щоб визначити їхні фізичні та хімічні властивості.
Команда ідентифікувала дев’ять різних типів полімерів і один тип каучуку в мікропластику в повітрі, розмір якого коливався від 7,1 до 94,6 мікрометра.
Кожен літр перевіреної хмарної води містив від 6,7 до 13,9 частин пластику.
“Якщо проблему “забруднення повітря пластиком” не вирішувати активно, зміна клімату та екологічні ризики можуть стати реальністю, завдаючи незворотної та серйозної шкоди навколишньому середовищу в майбутньому”, – попередив провідний автор дослідження Хіроші Окочі.
Коли мікропластик досягає верхніх шарів атмосфери та піддається ультрафіолетовому випромінюванню сонячного світла, він розкладається, сприяючи викиду парникових газів, додав Окочі.
Мікропластик вже виявлено всередині риби, а також у снігах на Піренейських горах між Францією та Іспанією.
“Наскільки нам відомо, це перший звіт про мікропластик, який переноситься повітрям у хмарній воді”, — пишуть автори у своїй статті.
В університеті Васеда (Японія) заявили, що дослідження показує, що “мікропластик потрапляє або вдихається як людьми, так і тваринами, і його виявлено в багатьох органах, таких як легені, серце, кров, плацента та фекалії”.
“Десять мільйонів тонн цих пластикових шматочків потрапляють в океан, викидаються разом з океанськими бризками, і потрапляють в атмосферу. Це означає, що мікропластик став невіддільним компонентом хмар, забруднюючи майже все, що ми їмо та п’ємо”, – йдеться в повідомленні університету.
Нові докази пов’язують мікропластик з цілим рядом впливів на здоров’я серця та легенів, а також на онкологічні захворювання.
- У Китаї група вчених проаналізувала тканини серця 15 пацієнтів, які перенесли операції на серцево-судинній системі. У серці людини вони знайшли мікропластик, який зустрічають в харчовій упаковці та фарбах.
- Дослідження Національного океанографічного центру Саутгемптонського університету, опубліковане в журналі Nature, показує, що океани на Землі з часом стають все зеленішими, ймовірно, через кліматичні зміни. Особливо це стосується районів у низьких широтах поблизу екватора.
- За словами вчених, коли наступний суперконтинент під назвою Pangaea Ultima сформується, приблизно через 250 мільйонів років, до 92% його поверхні стане непридатною для звичайного життя.
- За словами дослідників, через людську діяльність групи видів тварин зникають зі швидкістю, що в 35 разів перевищує середню. Це можна вважати ще одним підтвердженням того, що “шосте масове вимирання в історії Землі триває і прискорюється”.
Адміністрація Дональда Трампа вивчає способи заохочення американців до створення сімей та народження дітей. Серед запропонованих заходів — “бонус за народження” у розмірі 5 тисяч доларів, переваги у стипендіях для батьків, а також освітні програми щодо жіночого циклу.
Працівники ДБР викрили факти систематичних катувань ув’язнених у Полтавській установі виконання покарань. Двом співробітникам установи вже повідомили про підозру, їм загрожує до 12 років.
Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.
13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.
Пані посол США Бріджит Брінк, котра залишає свою посаду, опублікувала прощальне відеозвернення, акцентувавши, що бути послом в Україні в цей критичний момент історії “було честю всього життя”.