Японські вчені виявили мікропластик у хмарах

Джерело: AL Jazeera

Дослідники з Японії підтвердили, що мікропластик присутній у хмарах, де він, ймовірно, впливає на клімат у ще не повністю вивчений спосіб.

У дослідженні, опублікованому в журналі  Environmental Chemistry Letters, японські вчені піднялися на гори Фудзі та Ояма (Японія), щоб зібрати воду з туману, який огортає вершини, а потім застосували передові методи візуалізації до зразків, щоб визначити їхні фізичні та хімічні властивості.

Команда ідентифікувала дев’ять різних типів полімерів і один тип каучуку в мікропластику в повітрі, розмір якого коливався від 7,1 до 94,6 мікрометра.

Кожен літр перевіреної хмарної води містив від 6,7 до 13,9 частин пластику.

“Якщо проблему “забруднення повітря пластиком” не вирішувати активно, зміна клімату та екологічні ризики можуть стати реальністю, завдаючи незворотної та серйозної шкоди навколишньому середовищу в майбутньому”, – попередив провідний автор дослідження Хіроші Окочі.

Коли мікропластик досягає верхніх шарів атмосфери та піддається ультрафіолетовому випромінюванню сонячного світла, він розкладається, сприяючи викиду парникових газів, додав Окочі.

Мікропластик вже виявлено всередині риби, а також у снігах на Піренейських горах між Францією та Іспанією.

“Наскільки нам відомо, це перший звіт про мікропластик, який переноситься повітрям у хмарній воді”, — пишуть автори у своїй статті.

В університеті Васеда (Японія) заявили, що дослідження показує, що “мікропластик потрапляє або вдихається як людьми, так і тваринами, і його виявлено в багатьох органах, таких як легені, серце, кров, плацента та фекалії”.

“Десять мільйонів тонн цих пластикових шматочків потрапляють в океан, викидаються разом з океанськими бризками, і потрапляють в атмосферу. Це означає, що мікропластик став невіддільним компонентом хмар, забруднюючи майже все, що ми їмо та п’ємо”, – йдеться в повідомленні університету.

Нові докази пов’язують мікропластик з цілим рядом впливів на здоров’я серця та легенів, а також на онкологічні захворювання.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.