Єгипет попередив Ізраїль про ймовірну атаку ХАМАС за декілька днів до її початку

Джерело: BBC

Голова Комітету у закордонних справах Палати представників США Майкл МакКол повідомив, що Єгипет, імовірно, попередив Ізраїль про напад ХАМАС за три дні до його початку, 7 жовтня.

“Ми знаємо, що Єгипет попередив ізраїльтян за три дні до того, що така подія може статися”, – сказав МакКол журналістам після закритого брифінгу розвідки для законодавців про кризу на Близькому Сході.

Він додав, що не хоче вдаватись у деталі, але попередження було.

“Я думаю, питання у тому, на якому рівні воно було”, – додав він.

Своєю чергою прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав ці повідомлення “абсолютно неправдивими”.

Співробітник єгипетської розвідки цього тижня повідомив агентству Associated Press, що Каїр неодноразово попереджав ізраїльтян про “щось велике” з Гази.

“Ми попереджали їх про те, що наближається вибух ситуації, і дуже скоро, і він буде великим. Але вони недооцінили такі попередження”, – сказав посадовець, який побажав залишитися неназваним.

Він додав, що ізраїльські посадовці применшили загрозу з боку Гази, замість цього зосередившись на Західному березі.

Що передувало?

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.

У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектору Газа. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.

8 жовтня постійний представник Палестини при Лізі арабських держав посол Моханнад Аклук оголосив, що за дорученням “палестинського керівництва подано меморандум із проханням скликати екстрене засідання” Ліги арабських держав на рівні міністрів закордонних справ.

Збройні сили Ізраїлю заявили, що станом на 11 жовтня кількість загиблих у країні досягла 1200 осіб і понад 2700 зазнали поранень.

24 січня Державний департамент США видав указ про “призупинення роботи” щодо усієї чинної іноземної допомоги та зупинив надання нової допомоги, виконуючи розпорядження президента Дональда Трампа.

Президент США, Дональд Трамп під час телефонної розмови з прем’єркою Данії Метте Фредеріксен наголосив на серйозності своїх намірів щодо Гренландії, хоча уряд Данії відразу відкинув ідею продажу острова.

Тисячі протестувальників зібралися на центральній площі Братислави в п’ятницю, тримаючи банери проти політичного зближення прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з Росією.

Російська вугільна промисловість переживає кризу через загрозу банкрутства шахт на фоні низьких світових цін.

23 січня у найбільшій галереї сучасного мистецтва України Art Ukraine Gallery відбувся благодійний перформанс SOUL за участі легендарного художника Анатолія Криволапа та всесвітньо відомої мисткині й голівудської акторки українського походження Марини Мазепи.