Єрмак про результати зустрічі у Давосі: «Зеленський не прийме замороженого конфлікту»

Джерело: “Суспільне

14 січня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що українська делегація в Давосі працює над п’ятьма пунктами української “формули миру”. Під час форуму союзники зокрема обговорили перспективи виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання та відновлення війни, а також підтвердження закінчення війни.

На пресконференції після четвертої зустрічі радників з питань нацбезпеки щодо “формули миру” голова ОП акцентував, що президент “Володимир Зеленський і його команда ніколи не приймуть замороженого конфлікту”.

Це неприйнятно для українського суспільства, коли ти живеш у війні й лягаєш спати не впевнений, що прокинешся. Нас щодня атакують. Я не думаю про якісь фантазії. Після візиту Зеленського та делегації в США ми повернулися з позитивним відчуттям. Ми сподіваємось і віримо, що нарешті питання голосування за новий бюджет для підтримки України відбудеться, — заявив Єрмак.

Водночас посадовець запевнив, що партнери України не підштовхують її до територіальних поступок.

Він також додав, що цього року українські захисники не дозволили росіянам окупувати будь-яке конкретне місто чи містечко. Водночас голова ОП наголосив, що Україна продовжує складну боротьбу. Зокрема у ці секунди українські герої продовжують боротися в Авдіївці, поблизу Бахмута, “цього малого міста, назву якого люди у світі навіть не знають”.

Рік, мільярди, сотні тисяч російських військових, в’язні з “Вагнера”, тільки з якого 20 тисяч загинули поблизу Бахмута. Все-таки вони повністю не окупували це місто, в якому нема жодного вцілілого будинку.

За словами Єрмака, для України важливо, щоб усі країни з однаковими принципами долучилися до “формули миру”.

Звісно, ми запрошували Китай і ви знаєте, що на початку на рівні.. Тому що формула зараз існує на трьох рівнях — послів, радників і лідерів.Китай іноді бере участь на рівні послів і вони були в Джидді. На жаль, тут і в Мальті представника не було. Ми запрошували й продовжимо запрошувати. Для нас важливо, щоб Китай був за столом, — пояснив він.

Одначе, у Києві сподіваються, що Китай все ж візьме участь у переговорах щодо “формули” у майбутньому.

14 січня у Давосі 83 країни взяли участь у четвертій зустрічі радників з нацбезпеки стосовно української “Формули миру”.

Зауважимо, 11 жовтня 2022 року Зеленський озвучив лідерам G7 десять пунктів “формули” для подолання російської загрози:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.