ЄС погодив 12-й пакет санкцій проти Росії
Джерело: SkyNews
14 грудня країни Європейського Союзу погодили 12-й пакет санкцій проти Росії.
Серед заходів, які набудуть чинності з 1 січня, зокрема запроваджено поетапну заборону на імпорт російських алмазів.
Інші обмеження включають посилення доказів стосовно дотримання встановленої G7 межі цін на російську нафту.
Дипломатичні джерела повідомили, що хоча пакет був узгоджений усіма країнами на початку цього тижня, Австрія не давала остаточного схвалення до пізньої ночі четверга.
13 грудня Австрія заявила, що, хоча вона не виступає проти цих заходів, їй потрібен час для вивчення правових текстів. Стало відомо, що країна, нібито, домагається виключення Raiffeisen Bank International, найбільшого західного банку в РФ, з українського чорного списку в обмін на підписання нових санкцій Європейського Союзу проти Росії, повідомили двоє осіб, знайомих із ситуацією.
У листопаді Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7.
Вже 6 грудня країни G7 заборонили імпорт російських алмазів з 1 січня та ввели поетапне ембарго на торгівлю камінням протягом 2024 року згідно з угодою, спрямованою на обмеження одного з небагатьох провідних російських експортних товарів, яких все ще не торкнулися західні санкції.
- Після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти “тіньового флоту” Кремля, експорт російської нафти різко скоротився в середині листопада.
- З початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри введені за це західні санкції, Росія отримала 549 мільярдів євро доходу від експорту викопного палива.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- 14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії. Наразі документ має підписати президент США Джо Байден.
- Рада ЄС продовжила до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.