ЄС та ООН відновили 66 шкіл в Україні: понад 21 тисяча учнів повернулися до навчання

Джерело: Мінрозвитку
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
У межах проєкту вже оновили 66 шкіл в 11 областях. Понад 21 600 учнів і вчителів повернулися до безпечного й комфортного навчання. У закладах модернізовано приміщення, облаштовано укриття, встановлено нові меблі та обладнання.
За даними Швидкої оцінки шкоди та потреб на відновлення України (RDNA4), з початку повномасштабного вторгнення в Україні було частково або повністю пошкоджено понад 3 373 навчальні заклади. Водночас, попри виклики, держава досягла значного прогресу в адаптації освітньої інфраструктури до умов війни: частка шкіл з облаштованими укриттями зросла з 68% до 80%, а кількість закладів, де можливе очне навчання, збільшилася з 25% до 57%.
У межах проєкту EU4UASchools:
- У дев’яти школах Миколаївської та Житомирської областей облаштували укриття, що дозволило майже 2 000 учнів та 300 вчителів повернутися до очного навчання;
- У 112 закладах оновили освітнє середовище: закупили парти, стільці, шафи та інтерактивні дошки;
- У школах замінили покрівлі, вікна, опалення.
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє зауважив, що повернення дітей до навчання в класах — це крок до відновлення людського капіталу.
Поєднання дистанційного навчання, воєнного стресу та вимушеного переселення вже призвело до втрати, еквівалентної двом рокам навчання для багатьох українських дітей. Відновлення шкіл і повернення дітей до очного навчання — це системне рішення, яке допоможе запобігти майбутнім економічним втратам країни.
Довідка. Проєкт EU4UASchools: Build Back Better охопив ремонт 66 шкіл та умеблювання 112 закладів освіти у 11 областях України: Житомирській, Дніпропетровській, Миколаївській, Рівненській, Одеській, Закарпатській, Хмельницькій, Черкаській, Львівській, Кіровоградській та Полтавській.
Заклади обиралися у координації з Міністерством розвитку громад і територій України, за умови пошкодження не більше ніж на 60%.
Обсяг робіт включав заміну дахів і вікон, ремонт опалення та санвузлів, облаштування укриттів, забезпечення доступності та інші необхідні ремонтні заходи.
- 9 квітня українська делегація у Брюсселі підписала п’ять угод з Європейським Союзом. Три з них стосуються підтримки критичної інфраструктури, решта — космічної співпраці і приєднання України до Договору про спільні закупівлі засобів медичного захисту.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.