ЄС та ООН відновили 66 шкіл в Україні: понад 21 тисяча учнів повернулися до навчання

Джерело: Мінрозвитку
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
У межах проєкту вже оновили 66 шкіл в 11 областях. Понад 21 600 учнів і вчителів повернулися до безпечного й комфортного навчання. У закладах модернізовано приміщення, облаштовано укриття, встановлено нові меблі та обладнання.
За даними Швидкої оцінки шкоди та потреб на відновлення України (RDNA4), з початку повномасштабного вторгнення в Україні було частково або повністю пошкоджено понад 3 373 навчальні заклади. Водночас, попри виклики, держава досягла значного прогресу в адаптації освітньої інфраструктури до умов війни: частка шкіл з облаштованими укриттями зросла з 68% до 80%, а кількість закладів, де можливе очне навчання, збільшилася з 25% до 57%.
У межах проєкту EU4UASchools:
- У дев’яти школах Миколаївської та Житомирської областей облаштували укриття, що дозволило майже 2 000 учнів та 300 вчителів повернутися до очного навчання;
- У 112 закладах оновили освітнє середовище: закупили парти, стільці, шафи та інтерактивні дошки;
- У школах замінили покрівлі, вікна, опалення.
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє зауважив, що повернення дітей до навчання в класах — це крок до відновлення людського капіталу.
Поєднання дистанційного навчання, воєнного стресу та вимушеного переселення вже призвело до втрати, еквівалентної двом рокам навчання для багатьох українських дітей. Відновлення шкіл і повернення дітей до очного навчання — це системне рішення, яке допоможе запобігти майбутнім економічним втратам країни.
Довідка. Проєкт EU4UASchools: Build Back Better охопив ремонт 66 шкіл та умеблювання 112 закладів освіти у 11 областях України: Житомирській, Дніпропетровській, Миколаївській, Рівненській, Одеській, Закарпатській, Хмельницькій, Черкаській, Львівській, Кіровоградській та Полтавській.
Заклади обиралися у координації з Міністерством розвитку громад і територій України, за умови пошкодження не більше ніж на 60%.
Обсяг робіт включав заміну дахів і вікон, ремонт опалення та санвузлів, облаштування укриттів, забезпечення доступності та інші необхідні ремонтні заходи.
- 9 квітня українська делегація у Брюсселі підписала п’ять угод з Європейським Союзом. Три з них стосуються підтримки критичної інфраструктури, решта — космічної співпраці і приєднання України до Договору про спільні закупівлі засобів медичного захисту.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.
Попри низку атак дронів на Москву та посилені чутки про можливі удари по Червоній площі під час військового параду на 9 травня, українські посадовці відкидають ймовірність ударів.
У Сумах зросла кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по передмістю у вівторок. У лікарні померли хлопчик та чоловік.
Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.