Єврокомісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Євросоюзу

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейська комісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Європейського Союзу.

“Єврокомісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Євросоюзу! Відповідні пропозиції представлено Раді ЄС. Ми стали ще на крок ближчими до старту переговорів та нашого членства в Європейському Союзі”, – сказав Денис Шмигаль.

Він також зазначив, що цей крок – свідчення досягнень України, нашої трансформації та того факту, що Україна обов’язково буде членом ЄС.

“Пріоритет нашого уряду – зробити так, аби це сталося якнайшвидше”, – наголосив прем’єр-міністр.

Додамо, що 11 березня віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина запевнила, що Україна завершила виконання чотирьох рекомендацій, отриманих від Європейської комісії, для надання переговорної рамки відносно вступу в ЄС.

Так, за словами Стефанішиної, 11 березня сплинув останній термін, коли Україна могла надати “якусь додаткову інформацію”.

“12,13 і 14 березня Європейська комісія має ухвалити рішення. Насамперед затвердити звіт про виконання нами додаткових критеріїв, а також ухвалити рішення, чи надати нам переговорну рамку, щоб держави-члени її затвердили”, – пояснила міністерка.

Як зазначила Стефанішина, правоохоронний комітет Верховної Ради у понеділок схвалив останній законодавчий акт, який потрібен для завершення рекомендацій щодо лобізму, – погодили зміни до адміністративного законодавства, які запроваджують відповідальність за порушення законодавства про лобіювання, ухваленого раніше.

Зауважується, що Україна має “стримано-оптимістичні прогнози”.

Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова наголосила, що наступним важливим кроком стане розгляд й ухвалення переговорної рамки країнами-членами ЄС.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.