Європарламент підтримав продовження торговельних пільг для України з обмеженнями
Джерело: пресслужба Європарламенту
13 березня євродепутати схвалили відновлення заходів лібералізації торгівлі для Молдови та внесли поправки до пропозиції щодо України про посилення гарантій для фермерів ЄС.
Євродепутати посилили гарантії для аграріїв ЄС у разі сплеску української продукції.
Євродепутати 347 голосами підтримали внесення змін до пропозиції Єврокомісії щодо призупинення імпортних мит і квот на український сільськогосподарський експорт до ЄС ще на один рік, з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року.
Євродепутати повернули документ до Комітету з міжнародної торгівлі для початку переговорів про внесення змін до пропозиції Єврокомісії із Радою ЄС.
Законодавство надає Комісії право вживати швидких заходів та вводити будь-які необхідні заходи у разі значних збоїв на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт, включаючи екстрене гальмування для особливо чутливої сільськогосподарської продукції.
Члени Європарламенту проголосували за внесення поправок до пропозиції Комісії щодо включення більш чутливих продуктів.
У рішення наголосили, що лібералізаційні заходи залежать від “поваги Україною до демократичних принципів, прав людини, верховенства закону та її постійних зусиль щодо боротьби з корупцією та організованою злочинністю”.
Зауважимо, 5 березня Єврокомісія запропонувала продовжити угоду з Україною про автомобільні перевезення до кінця 2025 року з можливістю призупинення її дії за певних обставин. Так, у разі порушення ситуації в одній із держав-членів, дію нормативів у цій країні призупинять.
- В ЄС розробили альтернативні механізми, які захистять європейських фермерів від надлишку продукції з України, запевнив єврокомісар із торгівлі Валдіс Домбровскіс. Він закликав Польщу, Угорщину і Словаччину скасувати односторонні обмеження на імпорт зерна з України.
- Окружна прокуратура Хелма порушила справу за фактом висипання зерна з українських вантажівок перед переїздом у Дорогуську.
- Так звану “акцію” організував Рафал Маклер – один із натхненників протестів, власник логістичної компанії та лідер люблінського осередку маргінальної партії “Конфедерація”, який виступає за покращення відносин з РФ, заявляв Центр протидії дезінформації.
- Уряд Латвії встановив заборону на ввезення до країни сільськогосподарської та кормової продукції з Росії та Білорусії, а також з інших третіх країн, якщо відповідна продукція має російське або білоруське походження.
- Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.