Юдейський капелан та Головний рабин України привітали «Азов» з 10-ю річницею заснування
Джерело: пресслужба Асоціації родин захисників “Азовсталі”
5 травня головний рабин України і Києва Моше Реувен Асман та капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков записали привітання на честь річниці створення добровольчого полку “Азов”, а нині окремої бригади спеціального призначення НГУ.
Привітання з 10-ю річницею заснування “Азову” від Моше Реувен Асмана – головного рабина Синагоги Бродського у Києві та керівника Всеукраїнського конгресу юдейських хасидських релігійних громад, Головного рабина України та Яківа Синюкова – іудейського капелана, – підписали відео з привітанням в Асоціації родин захисників “Азовсталі”.
Переглянути цей допис в Instagram
Зокрема Головний рабин України, подякувавши бригаді особливо призначення “Азов” за захист України та за мужність, закликав усіх пам’ятати, що 900 бійців “Азову” досі перебувають у російському страшному полоні.
Я, як Головний рабин України, звертаюся до світової спільноти: друзі, допоможіть повернути додому цих героїв! Дай Бог, щоб Всевишній почув наші молитви і повернув цих людей до своїх сімей. Слава Укаїні!
Своєю чергою, капелан Федерації єврейських громад України зазначив, що 12-та бригада особливого призначення є прикладом “мужності, сміливості і перемоги”. Він висловив переконання, що саме з їхньою допомогою Україна стане вільною та переможе своїх ворогів.
Ми знаємо, що Бог один, Україна одна, а ми повинні бути повинні бути вільними людьми… І зараз це відбувається, всі українські громадяни здобувають свою свободу. І ви, “азовці”, є для нас прикладом цієї мужності. Ще хочу сказати, що ми молимося, щоб всі полонені повернулися, зокрема азовці. В юдаїзмі це велика міцва — сприяти тому, щоб людина повернулася з полону. Ми віримо в перемогу, віримо у вас, і молимося, щоб бог допомагав кожному з вас. Дякуємо за все, що ви робите, нехай Бог вас оберігає! – додав Яків Синяков.
Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.
Зауважимо, 5 травня десята річниця створення добровольчого полку “Азов”. Нині це “Гвардія наступу” – окрема бригада спеціального призначення.
У 2014 році добровольці створили у Бердянську “Азов”. Засновником та лідером став колишній політв’язень Андрій Білецький.
17 вересня того ж року батальйон за наказом тодішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова реорганізували та назвали – Добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення “Азов”, а 11 листопада вже – Окремий загін спеціального призначення “Азов” підпорядкований військовій частині 3057 Національної Гвардії України, зі штаб-квартирою в Маріуполі.
“Азов” став першим в Україні підрозділом, який перейшов на стандарти НАТО. У структурі полку танковий та артилерійський підрозділи, підрозділи моторизованих стрільців, військової розвідки, інженерна служба, а також снайперський, медичний і транспортний підрозділи.
Пізніше командиром ОЗСП став Ігор Михайленко, згодом Максим Жорін, а четвертим очолив “Азов” Денис Прокопенко, який разом із бійцями боронив Маріуполь у 2022 році.
“Азовці” звільняли Маріуполь у червні 2014-го, брали участь в боях під Іловайськом. Потім вони обороняли Маріуполь, здійснювали наступ на Широкине у лютому 2015 року. “Азов” ефективно виконував завдання в районі проведення АТО, а згодом і в межах операції Об’єднаних сил. Зокрема, силами підрозділу проведено успішну Павлопіль-Широкінську операцію у 2015-му, виконано низку успішних бойових завдань у районі Світлодарської дуги.
Читайте також: Ідея Нації. Становлення, символи та міфи бригади Національної гвардії України «Азов»
У 2016 році “Азов” брав участь у посиленні охорони громадського порядку в Одесі, згодом частину полку відвели для охорони блокпостів у Запоріжжі.
Від осені 2016 “азовці” виконували різноманітні бойові завдання з протидесантної оборони на узбережжі Азовського моря.
У 2022-му полк став міццю оборони Маріуполя та “Азовсталі”. Понад 80 днів “азовці” та суміжні підрозділи чинили потужний спротив російській армії.
20 травня 2022 року з метою збереження життів Верховний Головнокомандувач наказав припинити оборону Маріуполя.
Читайте також: «Азову» 10 років: як дотепер формується образ бригади попри наслідки російської пропаганди
Багато захисників досі залишаються в російському полоні.
Нині Азов вже не є полком, це окрема бригада спеціального призначення в системі Міністерства внутрішніх справ України.
Довідка. 12-та бригада спеціального призначення “Азов” — військове формування Національної гвардії України. Навесні 2014 року, після початку російсько-української війни, був створений батальйон патрульної служби міліції особливого призначення “Азов”.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
- Нещодавно Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка затверджує положення про інформаційну систему з питань поводження з полоненими.
- Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
- У своєму традиційному Великодньому посланні Urbi et Orbi, яке відбулося в неділю, 31 березня, Папа Римський Франциск звернув увагу на російсько-українську війну та висловив побажання про загальний обмін усіма полоненими між Росією та Україною.
- Сайт офіційного інтернет-представництва Президента України двічі відхилив петицію про розблокування надання зброї та допомоги 12-й бригаді спеціального призначення “Азов” з боку США.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.