З «Батьківщини-матері» повністю демонтували радянський герб
Джерело: Букви.
1 серпня у Києві повністю демонтували герб СРСР з монумента “Батьківщина-мати”. Він провисів у столиці понад 40 років.
Встановити український герб планують до Дня незалежності, 24 серпня. Сьогодні демонтували нижній фрагмент, а саме частину вінка з обплетених стрічкою колосків, і серп із молотом. Ще кілька днів тому демонтували першу частину вінка.
На місці був присутній в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
“Ще мінус радянщина. Продовжуються роботи з демонтажу герба СРСР на монументі, який скоро буде називатись “Україна-мати”, – прокоментував нинішні роботи ексміністр Олександр Ткаченко.
Монумент “Батьківщина-мати” збудували у 1981 році й розмістили на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Монумент є найвищою монументальною скульптурою в Європі – 102 метри. Наприклад, Статуя Свободи у США – заввишки 93 метри, а відома статуя Ісуса Христа в Ріо-де-Жанейро, Бразилія, – 39,6 метра.
Роботи коштують 28 млн грн. Проєкт реалізують коштом приватних інвесторів та різноманітних донорів.
- Гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук розповів, що монумент “Батьківщина-мати” в Києві планують перейменувати на “Україна-мати”.
- 13 липня регулятор дозволив заміну герба СРСР на Тризуб на щиті “Батьківщини-матері”. Рішення ухвалила Державна інспекція архітектури та містобудування України.
- Вже ексочільник Мінкульту опублікував відео, як може виглядати монумент “Батьківщина-мати” у Києві за результатами масштабного проєкту щодо заміни герба СРСР. На щиті планують розмістити герб України.
Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…
23 грудня близько 17:00 у тимчасово окупованому Криму дрон уразив судно “Федір Урюпін” у бухті біля селища Чорноморське.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.