З «Батьківщини-матері» повністю демонтували радянський герб

Джерело: Букви.

1 серпня у Києві повністю демонтували герб СРСР з монумента “Батьківщина-мати”. Він провисів у столиці понад 40 років.

Встановити український герб планують до Дня незалежності, 24 серпня. Сьогодні демонтували нижній фрагмент, а саме частину вінка з обплетених стрічкою колосків, і серп із молотом. Ще кілька днів тому демонтували першу частину вінка.

Фото: Букви

На місці був присутній в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

“Ще мінус радянщина. Продовжуються роботи з демонтажу герба СРСР на монументі, який скоро буде називатись “Україна-мати”, – прокоментував нинішні роботи ексміністр Олександр Ткаченко.

Фото: Букви

Монумент “Батьківщина-мати” збудували у 1981 році й розмістили на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Монумент є найвищою монументальною скульптурою в Європі – 102 метри. Наприклад, Статуя Свободи у США – заввишки 93 метри, а відома статуя Ісуса Христа в Ріо-де-Жанейро, Бразилія, – 39,6 метра.

Фото: Букви

Роботи коштують 28 млн грн. Проєкт реалізують коштом приватних інвесторів та різноманітних донорів.

Фото: Букви

Фото: Букви

Фото: Букви

Фото: Букви

Фото: Букви

Фото: Букви

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.