З «Батьківщини-матері» повністю демонтували радянський герб

Джерело: Букви.

1 серпня у Києві повністю демонтували герб СРСР з монумента “Батьківщина-мати”. Він провисів у столиці понад 40 років.

Встановити український герб планують до Дня незалежності, 24 серпня. Сьогодні демонтували нижній фрагмент, а саме частину вінка з обплетених стрічкою колосків, і серп із молотом. Ще кілька днів тому демонтували першу частину вінка.

Фото: Букви

На місці був присутній в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

“Ще мінус радянщина. Продовжуються роботи з демонтажу герба СРСР на монументі, який скоро буде називатись “Україна-мати”, – прокоментував нинішні роботи ексміністр Олександр Ткаченко.

Фото: Букви

Монумент “Батьківщина-мати” збудували у 1981 році й розмістили на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Монумент є найвищою монументальною скульптурою в Європі – 102 метри. Наприклад, Статуя Свободи у США – заввишки 93 метри, а відома статуя Ісуса Христа в Ріо-де-Жанейро, Бразилія, – 39,6 метра.

Фото: Букви

Роботи коштують 28 млн грн. Проєкт реалізують коштом приватних інвесторів та різноманітних донорів.

Фото: Букви

Фото: Букви

Фото: Букви

Фото: Букви

Фото: Букви

Фото: Букви

6 липня президент Володимир Зеленський поінформував, що лише за цей тиждень російські війська скинули на територію України понад 600 керованих авіаційних бомб. 

Напередодні другого туру парламентських виборів у Франції 7 липня рейтинг ультраправої партії “Національне об’єднання” на чолі з Марі Ле Пен знижується.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. За добу відбулося 123 бойових зіткнення. Станом на сьогодні найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також війська РФ активізувалися на Лиманському і Курахівському напрямках.

Станом на 6 липня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, ліквідовуючи особовий склад армії РФ та знищуючи техніку противника.

Активізація бойових зіткнень у кінці червня пов’язана з початком боїв за Торецьк та Нью-Йорк.