З «Батьківщини-матері» повністю демонтували радянський герб
Джерело: Букви.
1 серпня у Києві повністю демонтували герб СРСР з монумента “Батьківщина-мати”. Він провисів у столиці понад 40 років.
Встановити український герб планують до Дня незалежності, 24 серпня. Сьогодні демонтували нижній фрагмент, а саме частину вінка з обплетених стрічкою колосків, і серп із молотом. Ще кілька днів тому демонтували першу частину вінка.
На місці був присутній в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
“Ще мінус радянщина. Продовжуються роботи з демонтажу герба СРСР на монументі, який скоро буде називатись “Україна-мати”, – прокоментував нинішні роботи ексміністр Олександр Ткаченко.
Монумент “Батьківщина-мати” збудували у 1981 році й розмістили на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Монумент є найвищою монументальною скульптурою в Європі – 102 метри. Наприклад, Статуя Свободи у США – заввишки 93 метри, а відома статуя Ісуса Христа в Ріо-де-Жанейро, Бразилія, – 39,6 метра.
Роботи коштують 28 млн грн. Проєкт реалізують коштом приватних інвесторів та різноманітних донорів.
- Гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук розповів, що монумент “Батьківщина-мати” в Києві планують перейменувати на “Україна-мати”.
- 13 липня регулятор дозволив заміну герба СРСР на Тризуб на щиті “Батьківщини-матері”. Рішення ухвалила Державна інспекція архітектури та містобудування України.
- Вже ексочільник Мінкульту опублікував відео, як може виглядати монумент “Батьківщина-мати” у Києві за результатами масштабного проєкту щодо заміни герба СРСР. На щиті планують розмістити герб України.
Росія повідомила Австрії, що зупиняє постачання газу в країну від завтра, 16 листопада, що свідчить про швидке наближення кінця останніх газових потоків Москви до Європи.
Повідомлення про те, що мільярдер Ілон Маск проводив численні телефонні розмови з російськими офіційними особами, включаючи Володимира Путіна, мають бути розслідувані Пентагоном і правоохоронними органами з міркувань національної безпеки, заявили два високопоставлені сенатори-демократи.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розповів, що канцлер Німеччини зателефонував йому після розмови з Володимиром Путіним.
Відтепер Норвегія не надаватиме притулок біженцям із Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, оскільки ці регіони вважаються безпечними та розміщені далеко від лінії фронту, заявив уряд країни.
Народному депутату України Євгенію Шевченку, якого підозрюють у державній зраді, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб без права внесення застави.