З початку повномасштабної війни Росія заробила 653 млрд дол на продажу нафти — ЗМІ
Джерело: The Guardian
РФ заробила 653 мільярдів доларів від продажу нафти під час повномасштабного вторгнення в Україну попри санкції, які були введені Заходом.
Росія використовувала різноманітні методи, включаючи використання лазівок та “тіньовий флот” танкерів, щоб обійти нафтове ембарго, налагоджене США, ЄС та країнами G7.
Зазвичай, сира нафта легально транспортується до країн, таких як Індія та Китай, де вона потім зазнає очищення та реалізується на міжнародному ринку.
Крім того, обхід санкцій широко використовувався для придбання критично важливих компонентів для виробництва зброї.
За даними повідомлення, значна частина російської зброї, вилученої з поля бою, виготовлена з імпортних компонентів. Більшість критичних деталей постачалися з країн коаліції, які надають допомогу Україні, зокрема США, через сторонніх постачальників, таких як Гонконг, Туреччина та ОАЕ.
- Сенатор Річард Блюменталь повідомив, що комісія Сенату США проведе слухання щодо використання американських чипів у російських системах озброєння.
- З початку повномасштабного вторгнення російські військові випустили понад 8 тисяч ракет всіх типів по території України, заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Сили оборони знищили 25 із 78 ракет “Кинжал”, 406 із 843 ракет “Калібр”, а також 1176 із 1513 ракет Х-101/Х-555.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.