З початку повномасштабної війни Росія заробила 653 млрд дол на продажу нафти — ЗМІ
Джерело: The Guardian
РФ заробила 653 мільярдів доларів від продажу нафти під час повномасштабного вторгнення в Україну попри санкції, які були введені Заходом.
Росія використовувала різноманітні методи, включаючи використання лазівок та “тіньовий флот” танкерів, щоб обійти нафтове ембарго, налагоджене США, ЄС та країнами G7.
Зазвичай, сира нафта легально транспортується до країн, таких як Індія та Китай, де вона потім зазнає очищення та реалізується на міжнародному ринку.
Крім того, обхід санкцій широко використовувався для придбання критично важливих компонентів для виробництва зброї.
За даними повідомлення, значна частина російської зброї, вилученої з поля бою, виготовлена з імпортних компонентів. Більшість критичних деталей постачалися з країн коаліції, які надають допомогу Україні, зокрема США, через сторонніх постачальників, таких як Гонконг, Туреччина та ОАЕ.
- Сенатор Річард Блюменталь повідомив, що комісія Сенату США проведе слухання щодо використання американських чипів у російських системах озброєння.
- З початку повномасштабного вторгнення російські військові випустили понад 8 тисяч ракет всіх типів по території України, заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Сили оборони знищили 25 із 78 ракет “Кинжал”, 406 із 843 ракет “Калібр”, а також 1176 із 1513 ракет Х-101/Х-555.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.