З початку повномасштабної війни США скерували на допомогу Україні близько $75 млрд
Джерело: Politico
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Сполучені Штати Америки надали Україні близько 75 мільярдів доларів загальної допомоги.
Столтенберг заперечив думку про те, що Європа не впливає на Україну.
З моменту початку війни Сполучені Штати надали близько 75 мільярдів доларів, – зазначив він. – Інші союзники та партнери надали понад 100 мільярдів доларів, і якщо виміряти частку ВВП, більшість союзників надають більше, ніж Сполучені Штати.
Глава НАТО назвав війну РФ проти України “війною на виснаження”, яка вимагатиме від європейської та американської оборонної промисловості нарощувати виробництво, оскільки “ми побачили серйозні прогалини” у виробництві боєприпасів.
Попри те, що підтримка України є сильною в деяких республіканських колах, експрезидент США Дональд Трамп наполягав на тому, аби Конгрес відмовився від плану фінансування України, Ізраїлю та Тайваню через суперечку щодо прикордонної політики.
Водночас Столтенберг наголосив, що необхідно зв’язати воєдино кілька проблем, які хвилюють законодавців США, доводячи, що жодна проблема — Китай, Росія, міграція — не існує сама по собі.
Китай, Росія, Іран і Північна Корея все більше зближуються, — наголосив Столтенберг. — Разом вони підривають санкції та тиск, послаблюють міжнародну фінансову систему, розпалюють війну Росії в Європі та створюють виклики нашим суспільствам, такі як тероризм, руйнівні технології чи міграція.
Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд загальної допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
Зауважимо, Білий дім 20 жовтня 2023 року запросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України та Ізраїлю. Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких планують витратити в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.
- 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Голова Європейської ради Шарль Мішель у четвер, 1 лютого, повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.
- У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки.
- Офіційні особи Європейського Союзу почнуть працювати над новим планом надання десятків мільярдів доларів військової допомоги Україні, намагаючись оновити критично важливу програму допомоги, яка гальмує через внутрішні розбіжності.
У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.
Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.
Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.
За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.