З початку року Міноборони допустило до експлуатації у ЗСУ 80 зразків озброєння і техніки

Джерело: Іван Гаврилюк/Міноборони

Заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк повідомив, що за перші три місяці 2024 року Міністерство оборони допустило до експлуатації у війську понад 80 зразків озброєння та військової техніки українського виробництва. Найбільша група – боєприпаси.

Зауважується, що у переліку зразків озброєння та техніки, найбільшу групу становлять боєприпаси різних типів та калібрів.

Тоді як друга група за кількістю допущених до експлуатації зразків ОВТ – БпЛА. Окрім модернізованих дронів для ведення повітряної розвідки, у цій лінійці також є “абсолютно нові дрони різних типів”. Зокрема FPV-камікадзе, ударні БпЛА багаторазового застосування, розраховані на різні відстані дії, запевнив Гаврилюк.

У міноборони наголосили, що за три місяці допущено до експлуатації майже два десятки різних зразків безпілотників саме українського виробництва.

Третя група за кількістю кодифікованих у перші три місяці цього року зразків ОВТ – наземні роботизовані комплекси та засоби РЕБ.

Також у переліку зразків озброєння та техніки міститься броньована та спеціальна техніка, 120 мм міномет, засоби зв’язку та транспортні засоби.

Підприємства вітчизняної “оборонки” нині пропонують чимало новинок. Не можу детально розповідати про їхні особливості, однак акцентую – деякі з них мають унікальні бойові характеристики. Сподіваюся, агресор це скоро відчує на собі, — зазначив заступник міністра оборони.

Він запевнив, що нині оборонна промисловість демонструє високу динаміку розвитку. Переконує, що українські зброярі не лише у рази збільшили обсяги виробництва ОВТ, але й освоїли та розпочали виробництво нових зразків озброєння та техніки.

Гаврилюк додав, що важливу роль в активізації роботи зброярів відіграли певні зміни у законодавстві, що дозволило спростити процедуру допуску до експлуатації нових зразків ОВТ.

Сьогодні вітчизняні підприємства виробляють для Сил оборони бронетехніку, стрілецьку зброю, безпілотні та роботизовані системи різних типів і призначення, системи РЕБ, ПТРК, ракети, артилерійські снаряди (122мм, 152мм), танкові постріли калібру 125мм, міни до мінометів. До речі, виробництво цих боєприпасів нам вдалося значно збільшити. І це не весь перелік ОВТ від вітчизняних виробників.

Водночас Гаврилюк зауважив, що з огляду на масштабні потреби війська в озброєнні, державі не вистачає коштів. Тож оборонне відомство пріоритетно закуповує озброєння за так званим “критичним списком” (артилерійські, мінометні боєприпаси, снаряди для РСЗВ, ракети, БПЛА, системи РЕБ, тощо). Решту коштів спрямовують га закупівлю іншого озброєння і техніки.

Станом на 22:00 п’ятниці, 4 жовтня, від початку цієї доби на фронті відбулося 97 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація на Курахівському напрямку. Також ворог активний на Покровському, Куп’янському та Лиманському напрямках.

Протягом дня, 4 жовтня, армія РФ здійснила 50 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 84 вибухи. 

У п’ятницю, 4 жовтня, суд у Мінську засудив десяток осіб до тюремного ув’язнення від двох до 25 років за допомогу в скоєнні того, що Білорусь назвала “терористичним актом” на військовому аеродромі за межами столиці минулого року.

Президент України Володимир Зеленський в п’ятницю, 4 жовтня, провів засідання Ставки в Сумській області.

Днями Букви розмістили допис про родину російського окупанта, де на першому фото – неповнолітня 9-класниця…