Законопроєкт про допомогу Україні можуть не винести на голосування у Палаті представників

Джерело: The Hill

Спікер Палати представників США Майк Джонсон розкритикував законопроєкт Сенату щодо надання допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та гуманітарну допомогу для Гази та заявив, що може не поставити його на голосування.

Джонсон розкритикував пакет, оскільки з нього виключили пункти щодо безпеки кордонів США.

“У проєкті Сенату про іноземну допомогу нічого не мовиться про сьогоднішню проблему, яка стоїть перед нашою країною”, – зазначив він.

У зв’язку із цим спікер припустив, що не ставитиме на голосування Палати представників законопроєкт Сенату.

“Оскільки немає ніяких змін від Сенату щодо прикордонної політики, Палаті представників доведеться за власним бажанням продовжувати працювати над цим важливим питанням. Америка заслуговує кращого, аніж статус-кво Сенату”, – сказав він.

Критика Джонсона пролунала за кілька хвилин до того, як Сенат під час серії з трьох процедурних голосувань висунув додаткову програму про іноземну допомогу, яка включає фінансування України, Ізраїлю та індо-тихоокеанських союзників.

Нагадаємо, що 8 лютого у Сенаті США вдалося набрати необхідних 60 голосів за погодження виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

До цього Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.

11 років тому, у лютневі дні 2014 року, Віктор Янукович готував свою втечу з України. Попри заяви про намір залишитися в країні, він таємно організовував евакуацію цінностей із резиденції в Межигір’ї та координував шляхи відступу. Букви згадують перебіг подій і трагічні для нашої держави наслідки загравання Януковича з Росією. 

Фрідріх Мерц, консервативний опонент Ангели Меркель, має всі шанси стати наступним канцлером Німеччини. Водночас, ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” (AfD) очікує історичного прориву.