Законопроєкт про допомогу Україні можуть не винести на голосування у Палаті представників
Джерело: The Hill
Спікер Палати представників США Майк Джонсон розкритикував законопроєкт Сенату щодо надання допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та гуманітарну допомогу для Гази та заявив, що може не поставити його на голосування.
Джонсон розкритикував пакет, оскільки з нього виключили пункти щодо безпеки кордонів США.
“У проєкті Сенату про іноземну допомогу нічого не мовиться про сьогоднішню проблему, яка стоїть перед нашою країною”, – зазначив він.
У зв’язку із цим спікер припустив, що не ставитиме на голосування Палати представників законопроєкт Сенату.
“Оскільки немає ніяких змін від Сенату щодо прикордонної політики, Палаті представників доведеться за власним бажанням продовжувати працювати над цим важливим питанням. Америка заслуговує кращого, аніж статус-кво Сенату”, – сказав він.
Критика Джонсона пролунала за кілька хвилин до того, як Сенат під час серії з трьох процедурних голосувань висунув додаткову програму про іноземну допомогу, яка включає фінансування України, Ізраїлю та індо-тихоокеанських союзників.
Нагадаємо, що 8 лютого у Сенаті США вдалося набрати необхідних 60 голосів за погодження виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
До цього Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.
- Очікується, що у вівторок, 13 лютого, Сенат США достроково проголосує за остаточне ухвалення пакета допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню в розмірі 95,34 мільярда доларів.
Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.
Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.