Залізничний рух між КНДР та Росією зростає, що свідчить про постачання зброї – Reuters

Джерело: Reuters

В аналітичному центрі США повідомили, що залізничний рух уздовж північнокорейського кордону цього тижня зріс до найвищого рівня за багато років, що свідчить про постачання зброї КНДР до Росії.

Супутникові знімки показали приблизно 73 вантажних вагонів на залізничній станції Туманганг у північнокорейському прикордонному місті Расон, йдеться у звіті вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Зазначається, що трафік був набагато більшим, ніж той, який спостерігався за останні п’ять років.

“З огляду на те, що Кім Чен Ин і Путін обговорювали деякі військові обміни та співпрацю на своєму нещодавньому саміті, різке збільшення залізничних перевезень, ймовірно, вказує на постачання Північною Кореєю зброї та боєприпасів до Росії”, — сказав в аналітичному центрі.

США та Південна Корея попередили, що військова співпраця між Північною Кореєю та Росією є порушенням санкцій ООН.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.