Залізничний рух між КНДР та Росією зростає, що свідчить про постачання зброї – Reuters

Джерело: Reuters

В аналітичному центрі США повідомили, що залізничний рух уздовж північнокорейського кордону цього тижня зріс до найвищого рівня за багато років, що свідчить про постачання зброї КНДР до Росії.

Супутникові знімки показали приблизно 73 вантажних вагонів на залізничній станції Туманганг у північнокорейському прикордонному місті Расон, йдеться у звіті вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Зазначається, що трафік був набагато більшим, ніж той, який спостерігався за останні п’ять років.

“З огляду на те, що Кім Чен Ин і Путін обговорювали деякі військові обміни та співпрацю на своєму нещодавньому саміті, різке збільшення залізничних перевезень, ймовірно, вказує на постачання Північною Кореєю зброї та боєприпасів до Росії”, — сказав в аналітичному центрі.

США та Південна Корея попередили, що військова співпраця між Північною Кореєю та Росією є порушенням санкцій ООН.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.