Заморожені в Бельгії російські активи принесли майже $3,2 млрд прибутку – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Заморожені в Бельгії російські активи, які перебувають під санкціями, принесли майже 3 мільярди євро (3,2 мільярда доларів) прибутку, а країни Європейського Союзу продовжують обговорювати, як використати кошти.
Результати бельгійської фінансової компанії Euroclear, опубліковані в четвер, 26 жовтня, показують, що іммобілізовані активи принесли 2,9 мільярда євро з моменту їх заморожування до третього кварталу цього року. Очікується, що ця цифра продовжить зростати.
Цифри розрахункової палати, що базується в Бельгії, ймовірно, активізують дискусію в ЄС щодо того, як швидко слідувати планам застосувати податок на надприбуток до прибутків, отриманих від заморожених активів Центрального банку Росії, і використовувати ці надходження для відновлення України.
За оцінками, понад 200 мільярдів євро суверенних активів, які потрапили під санкції, знаходяться в ЄС, причому більшість у Euroclead. Менші суми знаходяться в інших юрисдикціях G7 та в інших місцях.
Лідери ЄС планують обговорити цю тему на дводенному саміті, який розпочнеться 26 жовтня у Брюсселі.
“Необхідний рішучий прогрес, у координації з партнерами, щодо того, як будь-які надзвичайні доходи, що утримуються приватними особами, що походять безпосередньо від знерухомлених активів Росії, можуть бути спрямовані на підтримку України та її відновлення та реконструкцію, відповідно до чинних договірних зобов’язань і відповідно до ЄС та міжнародне право”, – йдеться в проєкті заяви саміту.
- Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.
- Лідери Європейського Союзу, які зустрінуться пізніше в жовтні, під час переговорів вимагатимуть “рішучого прогресу” щодо використання російських активів, заморожених санкціями, для допомоги Україні.
- Арештовано та передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) корпоративні права і майно громадянина РФ вартістю майже 5 мільйонів гривень.
- 12 жовтня уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні завданих війною.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.