Запас консервів, фільтр для води, радіо: як Швеція готує своє населення до війни з РФ

Джерело: Sud Ouest

У Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, головнокомандувач армій у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.

Багато шведів серйозно ставляться до ситуації.

Консерви, переносний фільтр для води, аптечка та радіо ‒ це те, що держава рекомендує підготувати, щоб вижити у перші дні війни, ‒ зазначив експерт з виживання Гаррі Сепп своєму сусіду в Стокгольмі.

Уряд рекомендує жителям Швеції зберігати запас їжі та медикаментів щонайменше на три місяці.

Зазначається, що до кінця року шведи отримають інструкції, як поводитися в умовах “негативного розвитку подій”.

Шведи повинні морально підготуватися до війни, ‒ заявив у січні головнокомандувач Збройними силами Швеції Мікаель Біден. Він спонукав населення засумніватися у рівні підготовки на тлі наступу Росії.

Кілька днів тому країна стала 32-м членом НАТО.

Шведська влада відновила свою концепцію “тотальної оборони” у 2015 році, після окупації Росією українського Криму, і активізувала ці зусилля після повномасштабного вторгнення росіян в Україну у 2022 році, призначивши міністра цивільної оборони.

Країна не перебувала у стані війни протягом 210 років, але розвивала свою цивільну оборону під час Холодної війни, перш ніж відмовитися від неї після розпаду СРСР.

У 2018 році брошуру “На випадок кризи чи війни” розіслали 4,9 млн шведських домогосподарств. Вже до кінця цього року її оновлять та розішлють повторно.

  • 4 березня Збройні сили Швеції приєдналися до НАТО для навчань, надаючи війська, гелікоптери та винищувачі, оскільки альянс проводить найбільшу серію військових тренувань з моменту закінчення Холодної війни.
  • 11 березня біля штаб-квартири НАТО у Брюсселі офіційно підняли прапор Швеції. У церемонії брав участь і генсек Альянсу Єнс Столтенберг.
  • Швеція висловлює готовність посилити оборону на Готланді – найважливішому острові у Балтійському морі. За словами прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона, новий член НАТО спільно з союзниками обговорює стратегії протистояння стрімко мілітаризованій Росії.
  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.