Зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.

Крім того, за словами прем’єра, у 2023 році українські компанії виробили, а держава закупила в 100 разів більше безпілотників, ніж у 2022 році. Загалом Армія дронів дала старт розвитку не лише ринку БпЛА, а й усього defense-tech в Україні.

Денис Шмигаль зазначив, що ключове завдання держави – активізувати виробництво безпілотників, боєприпасів, іншої сучасної зброї та наситити нею Сили оборони.

“Президентом Володимиром Зеленським поставлена чітка ціль – цьогоріч випустити мільйон дронів для фронту. З огляду на ту базу й потенціал, який маємо сьогодні – це дуже реалістичне завдання. Уряд системно працює над тим, щоб українських дронів на фронті стало більше в рази”, – підкреслив очільник уряду.

Також він зауважив, що уряд робить ставку не лише на державні проєкти, але і на приватні компанії, на розвиток ринку озброєння.

“Коли 4 із 5 компаній в оборонному секторі – приватний бізнес, це дає ефективність, інновації, швидкість. За останні півтора року ми повністю змінили правила гри. Ухвалили близько 20 законів і нормативно-правових актів, які формують ринок озброєнь”, – зауважив прем’єр-міністр.

Крім того, за його словами, уряд спростив допуск БпЛА до експлуатації, скасував ПДВ та ввізне мито на комплектації для безпілотників, створив полігони для навчання пілотів та випробування нових видів дронів, спростив процедуру списання.

Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.

Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна. 

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.

Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.

Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.