Зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.

Крім того, за словами прем’єра, у 2023 році українські компанії виробили, а держава закупила в 100 разів більше безпілотників, ніж у 2022 році. Загалом Армія дронів дала старт розвитку не лише ринку БпЛА, а й усього defense-tech в Україні.

Денис Шмигаль зазначив, що ключове завдання держави – активізувати виробництво безпілотників, боєприпасів, іншої сучасної зброї та наситити нею Сили оборони.

“Президентом Володимиром Зеленським поставлена чітка ціль – цьогоріч випустити мільйон дронів для фронту. З огляду на ту базу й потенціал, який маємо сьогодні – це дуже реалістичне завдання. Уряд системно працює над тим, щоб українських дронів на фронті стало більше в рази”, – підкреслив очільник уряду.

Також він зауважив, що уряд робить ставку не лише на державні проєкти, але і на приватні компанії, на розвиток ринку озброєння.

“Коли 4 із 5 компаній в оборонному секторі – приватний бізнес, це дає ефективність, інновації, швидкість. За останні півтора року ми повністю змінили правила гри. Ухвалили близько 20 законів і нормативно-правових актів, які формують ринок озброєнь”, – зауважив прем’єр-міністр.

Крім того, за його словами, уряд спростив допуск БпЛА до експлуатації, скасував ПДВ та ввізне мито на комплектації для безпілотників, створив полігони для навчання пілотів та випробування нових видів дронів, спростив процедуру списання.

20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.

На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.

В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.

Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.