Зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.
Крім того, за словами прем’єра, у 2023 році українські компанії виробили, а держава закупила в 100 разів більше безпілотників, ніж у 2022 році. Загалом Армія дронів дала старт розвитку не лише ринку БпЛА, а й усього defense-tech в Україні.
Денис Шмигаль зазначив, що ключове завдання держави – активізувати виробництво безпілотників, боєприпасів, іншої сучасної зброї та наситити нею Сили оборони.
“Президентом Володимиром Зеленським поставлена чітка ціль – цьогоріч випустити мільйон дронів для фронту. З огляду на ту базу й потенціал, який маємо сьогодні – це дуже реалістичне завдання. Уряд системно працює над тим, щоб українських дронів на фронті стало більше в рази”, – підкреслив очільник уряду.
Також він зауважив, що уряд робить ставку не лише на державні проєкти, але і на приватні компанії, на розвиток ринку озброєння.
“Коли 4 із 5 компаній в оборонному секторі – приватний бізнес, це дає ефективність, інновації, швидкість. За останні півтора року ми повністю змінили правила гри. Ухвалили близько 20 законів і нормативно-правових актів, які формують ринок озброєнь”, – зауважив прем’єр-міністр.
Крім того, за його словами, уряд спростив допуск БпЛА до експлуатації, скасував ПДВ та ввізне мито на комплектації для безпілотників, створив полігони для навчання пілотів та випробування нових видів дронів, спростив процедуру списання.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
- Українське оборонне відомство показало дрон SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Його вже допустили до експлуатації у Збройних силах України.
- Україна має намір збільшити виробництво безпілотників вже цієї осені, оскільки країна збільшила атаки безпілотників на територію Росії.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.