Заступники міністрів інфраструктури України та Польщі обговорили блокаду кордону
Джерело: Мінінфраструктури
На україно-польському кордоні відбулась чергова зустріч заступника міністра інфраструктури України Сергія Деркача із заступником міністра інфраструктури Польщі Павелом Ганцажем за участі представників митних та прикордонних служб обох країн.
За словами Сергія Деркача, зараз триває робота над недопущенням блокади кордону з боку польських перевізників.
“Наша позиція залишається незмінною: ми маємо спільно вирішувати проблеми і відкриті до діалогу та компромісів, що не будуть шкодити інтересам перевізників. Блокада кордону завдає збитків економікам України, Польщі та країн ЄС. Тому спільно з партнерами вживаємо всіх необхідних заходів тут і зараз, щоб не допустити повторних протестів з боку польських перевізників. Враховуючи це, ми продовжуємо функціонування пілотних проєктів на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ” та “Нижанковичі – Мальховіце” до 1 березня”, – наголосив Сергій Деркач.
Йдеться про розділення в системі “єЧерга” завантажених та порожніх транспортних засобів на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, а також відсутність потреби реєструватись в системі “єЧерга” порожнім вантажівкам на пункті пропуску “Нижанковичі – Мальховіце”.
Заступник міністра наголосив, що стабільна та ритмічна робота кордону прямо впливає на функціонування системи “єЧерга”. Остання дозволяє перевізнику керувати своїм часом для перетину кордону.
Під час зустрічі українська сторона продемонструвала польським колегам роботу системи “єЧерга” на “Ягодині”, включно із відеофіксацією заїзду на пункт пропуску та автоматичною верифікацією транспортного засобу на предмет реєстрації в системі.
Безпосередньо на місці представники від України показали колегам, що система – прозора та допомагає мінімізувати будь-які корупційні ризики. Але головне для її роботи – безперебійна та прогнозована кількість вантажівок, що перетинають кордон. Лише в такому разі кожен водій зможе точно знати, коли перетне кордон.
“В умовах блокади, організованої польськими фермерами, жоден перевізник не може планувати свою діяльність, а українська економіка продовжує зазнавати збитків. Зі свого боку, ми всіляко підтримуємо Міністерство агрополітики у спробах розв’язати цю ситуацію”, – підсумував Сергій Деркач.
Нагадаємо, розблокувати українсько-польський кордон вдалось 17 січня. Відповідні домовленості були погоджені Міністерством інфраструктури Польщі з протестувальниками. У межах цієї угоди передбачено заходи, які раніше підтримало Міністерство відновлення України, а саме пілотні проєкти на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ” та “Нижанковичі – Мальховіце”, створення Робочої групи, що аналізуватиме ситуацію у сфері двосторонніх перевезень.
Одначе, з 9 лютого кілька ключових пунктів пропуску почали блокуватись польськими фермерами.
- Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков провів розмову із міністром інфраструктури Польщі Даріушем Клімчаком щодо можливого поновлення блокування кордону.
- 13 лютого польські фермери блокували рух вантажівок біля пункту пропуску “Корчова – Краківець”.
- Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попросив вибачення за випадок із розсипаним зерном на кордоні з Україною. За його словами, це була “не зовсім адекватна форма протесту”, але зауважив, що до неї “часто вдаються фермери в різних країнах”.
- Окружна прокуратура Хелма порушила справу за фактом висипання зерна з українських вантажівок перед переїздом у Дорогуську.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
В Україні чоловіка вперше обмежили у праві керувати транспортним засобом через недотримання правил військового обліку. Таке рішення ухвалив Кузнецовський міський суд Рівненської області 22 січня.
Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження нафтопереробного заводу в Краснодарському краї РФ.
Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали російських агентів, які підірвали вибухівку поблизу ТЦК у Павлограді (Дніпропетровщина) 2 лютого.
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про відправлення у відпустку більшості своїх співробітників по всьому світу. Виняток становитимуть лише ті, хто виконує критично важливі функції, а також представники керівництва та спеціальних програм.