Заяви ООН про «сотні» вбитих дітей в Газі засновані на пропаганді ХАМАС – Bild

Джерело: Bild

Результати журналістського розслідування показало, що заяви офіційних представників ООН про “сотні” дітей, загиблих в Газі від ізраїльських ударів, щонайменше частково засновані на повідомленнях “схильної до брехні і фальсифікацій пропаганди ХАМАС”.

Як розповіли у виданні, раніше представник ЮНІСЕФ Джеймс Елдер заявив, що в Газі “вбито і поранено сотні дітей”. Своєю чергою, журналісти Bild направили запит до ЮНІСЕФ, щоб дізнатися, на чому засновані ці дані.

Примітно, що отримана відповідь не стосувалася конкретно Гази, проте в ній ішлося, що дані про загибель дітей у конфліктах організація отримує “від персоналу ООН та інших джерел на місці, правозахисних організацій, НУО, органів охорони здоров’я та ЗМІ”.

Водночас про “мученицьку смерть” понад 700 дітей в Секторі Гази заявило й “Міністерство охорони здоров’я Палестини”, яке з 2007 року перебуває під повним контролем ХАМАС.

Крім того, про 1030 загиблих дітей в Газі заявляла неурядова організація Defense for Children International. Утім, як зауважили у виданні, в своїх заявах вона “використовує риторику ХАМАС”.

На питання про те, чи перевіряє ЮНІСЕФ достовірність даних, отриманих від подібних джерел, в організації відповіли, що “перевірити велику кількість жертв неможливо моментально”. При цьому там пояснили, що вони послуговуються формулюванням “про загибель дітей повідомляється” для таких ситуацій.

“Але Елдер не використовував слово “повідомляється”, а заявив про загибель “сотень дітей” як про перевірений факт. При цьому ЮНІСЕФ відмовилася надати Bild список загиблих дітей”, – йдеться в матеріалі.

Також у виданні наголосили, що загибель дітей в Газі не підлягає сумніву, але принциповим є питання їхньої кількості.

В Італії скасували концерт російського диригента і соратника президента РФ Володимира Путіна Валерія Гергієва.

У провінції Ганьсу, Китай, заарештували шестеро осіб, зокрема інвестора, директорку та кухарів дитячого садка, після умисного додавання токсичних свинцевих барвників у їжу, внаслідок чого отруїлися 247 дітей.

21 липня Служба безпеки України почала перевірку у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Йдеться про дотримання закону про державну таємницю – зокрема, статті 37 відповідного закону. У СБУ наголошують: діють у межах законодавства.

Шевченківський райсуд міста Києва заарештував на 60 днів без права на заставу працівника прокуратури Андрія Молочного, який напередодні в стані алкогольного сп’яніння скоїв смертельну ДТП у столиці.

Центральна рада з сертифікації фільмів Індії (CBFC) видалила дві сцени з поцілунком зі стрічки режисера Джеймса Ґанна “Супермен”, назвавши їх “надто чуттєвими” для отримання рейтингу UA (13+).